Земля

Стародавні гігантські тварини вимерли від голоду

Американські та австралійські вчені знайшли одну з головних причин вимирання гігантських тварин, що мешкали під час останнього льодовикового періоду на Сахуле — суперматерику, що об’єднував сучасні Австралію, Тасманію і Нову Гвінею.

acb1131634124cd031a585755c939379

Причиною загибелі цих ссавців вчені назвали збіднення кормової бази. «Ми знайшли докази того, що, оскільки клімат ставав сухішим, дієта тварин різко змінилася», — сказала співавтор дослідження Лариса Десантіс.

До своїх висновків учені прийшли, провівши порівняння раціону травоїдних, що мешкали на території сучасної Австралії 350-570 тисяч років тому, коли великі організми були широко поширені, і 30-40 тисяч років тому, коли вони вимерли. Ізотопи кисню та вуглецю, що містяться в зубах звірів дозволили фахівцям оцінити харчовий раціон організмів, а також температуру і вологість навколишнього середовища в момент формування кісткового утворення.

«Наприклад, вивчаючи сучасних кенгуру, ми знаємо, що співвідношення ізотопів кисню в зубах добре корелює з відносною вологістю повітря та кількістю опадів у середовищі», — пояснила Десантіс використані в дослідженні методи.

Робота вчених побічно спростовує гіпотезу, згідно з якою великих представників фауни Сахула винищили люди, які з’явилися на суперматерику. Фахівці вважають, що якщо зміна клімату була головним чинником загибелі древніх організмів, то людині необхідно більше уваги приділяти тому, як глобальне потепління впливає на сучасних тварин.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button