Головна / Людина / Віртуальна реальність допоможе подолати страх смерті

Віртуальна реальність допоможе подолати страх смерті

Університет Барселони пропонує боротися зі страхом смерті за допомогою технологій віртуальної реальності. Вчені відштовхувалися у своїй роботі від досвіду пацієнтів, що пережили клінічну смерть. Багато хто з пацієнтів випробували відчуття відділення від власного тіла. І згодом у них зменшився страх смерті.

3a5c3b68602d24f9a84f6978eef76577

Використовуючи технології віртуальної реальності, експерти зімітували у групи з 32 добровольців аналогічне відчуття. Спочатку добровольців змусили повірити у те, що їм належить віртуальне тіло (рухи фізичного тіла синхронізували з віртуальним аватаром). Потім добровольців розбили на дві групи і дозволили їм подивитися на себе з високої точки (зі стелі віртуальної кімнати).

Відмінність двох груп: у членів першої групи руху аватара і фізичного тіла не синхронізувалися. Далі слідував етап заповнення запитальників, що стосувалися страху смерті. Виявилося, саме люди з першої групи, повністю випробували відчуття відділення від тіла, з’являлася впевненість у тому, що жити можна і після смерті. Впевненість опиралася на відчуття, що свідомість продовжує існувати і поза фізичним тілом.

 
comments powered by HyperComments