Здоров'я

Найголовніший вітамін для обміну речовин

Для чого потрібен кальцій? – Звичайно, для кісток. Омега-3 жирні кислоти? – Для здорового серця! А холін? – Що таке холін?

На жаль, про цю життєво необхідну нам речовину мало говорить. Хоча наш організм здатний виробляти його в дуже невеликих кількостях, левову частку цієї речовини нам доводиться шукати в їжі.

Так для чого ж потрібен холін? По-перше, він відіграє ключову роль в обміні жирів. «Без холіну і реакцій, які він викликає в організмі, жир і холестерин накопичуються в печінці замість того, щоб переноситися кровотоком», пояснює дієтолог Сара Пфлуградт. І це дуже важливо, оскільки накопичення жиру і холестерину в печінці підвищує ризик неалкогольної жирової хвороби печінки – порушення, яке тісно пов’язане з метаболічним синдромом.

Більше того, роль холіну цим не обмежується. Він бере участь у боротьбі організму з маркерами запалення, які пов’язані з захворюваннями серця. Крім того, холін бере участь у підтримці здоров’я серця, посилення когнітивної функції (включаючи пам’ять і швидкість моторики у дорослих). Новітні дослідження показують, що достатня кількість холіну в раціоні здатне знизити ризик раку грудей.

На відміну від деяких найважливіших поживних речовин (наприклад, вітаміну D), заповнити дефіцит холіну досить просто – якщо знати, де його шукати. Відмінне джерело холіну – яєчні жовтки, в них міститься 35% добової норми цієї речовини. Так само хорошими джерелами є яловичина, морські гребінці, лосось і курятина, брокколі, брюссельська капуста і арахісове масло.

Натхнення: zdorovie.com


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments