Здоров'я

Вчені знайшли генетичні витоки раку

Ще один крок зроблено на шляху до розуміння причин онкологічних захворювань. Британським фахівцям вдалося виділити 21 тип змін генів — генних мутацій — що лежать в основі розвитку найпоширеніших видів раку. Тепер однак потрібне додаткове вивчення причин, які викликають небезпечні мутації в геномі.

Каже учений-генетик Майк Страттон з Інституту Сангера в Хінкстон:
«Це перше дослідження геномів раку такого масштабу: проаналізовано геноми семи тисяч культур ракових клітин. Це перший, грунтовний огляд мутацій, що провокують утворення і зростання ракових клітин. »

Вчені порівнювали не так самі мутації, а те як вони з’являлися всередині генома і впливали на механізми керуючі налагодженням і зчитуванням ДНК. Дослідники стверджують, що ці мутаційні процеси є причиною виникнення 30 видів раку, включаючи рак печінки, грудей і легенів.

Як зазначив генетик Людмил Александров, вчені змогли знайти більшість ключових мутацій, які пояснюють генетичні причини появи та історію розвитку раку в організмі хворих. Отримані вченими знання дозволять визначити, чи належить та, чи інша людина до групи ризику, а значить принципово поліпшити профілактику і лікування раку.

Натхнення: ru.euronews.com

Кнопка «Наверх»
Закрыть