Наука

Депресію назвали причиною розвитку запальних процесів в організмі

Вчені з Великобританії провели дослідження за участю майже 86 тисяч осіб, в якому показали, що депресія впливає на розвиток запальних процесів в організмі людини.

Робота опублікована в American Journal of Psychiatry. Відомо, що депресія впливає на здоров’я людини, причому не найкращим чином. Є дослідження, які показують, що ця психологічна недуга прискорює старіння і наближає смерть (йдеться не про випадки суїциду). У найбільшому на сьогодні дослідженні вчених з Королівського коледжу Лондона і інших вузів вдалося показати, що депресія може стати причиною розвитку різних запальних процесів.

Дані по учасниках (85 895 осіб), взяті з проєкту UK Biobank, включали аналізи зразків крові і ДНК. Там же вказували такі фактори, як індекс маси тіла, вік, наявність або відсутність шкідливих звичок, травм в ранні періоди життя і соціально-економічний статус.

Запалення – реакція організму на будь-яке порушення. При цьому у запальних процесів є свій біомаркерів, який можна знайти в аналізах крові – С-реактивний білок (СРБ). Саме його виявили у високій концентрації приблизно у 31 відсотка учасників дослідження, які повідомили про наявність у них так званого великого депресивного розладу. Таким чином, вчені прийшли до висновку, що депресія і запальні процеси пов’язані.

Але за допомогою чого? Вони вважають, що люди з депресивним розладом частіше курять і гірше піклуються про своє харчування, страждаючи, наприклад, переїданням і, як наслідок, зайвою вагою. Такі звички погано позначаються на здоров’ї, запускаючи запальні процеси.

Важливо підкреслити: вчені з’ясували, що на підвищений рівень СРБ впливає саме наявність депресії, незалежно від генетичних, психосоціальних і інших чинників. Нове дослідження допоможе фахівцям зрозуміти основи депресивного розладу і запобігати його наслідкам.

Натхнення: naked-science.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button