Наука

Середньовічне вбивство: чоловік отримав 4 удари мечем по голові (фото)

Вбивство сталося близько 700 років тому на півночі Італії

Дослідницька група з Італії розкрила середньовічну “справу про грубе насильство”, яка сталася близько 700 років тому. За словами археологів, молодий чоловік, ймовірно, був убитий чотирма ударами мечем по голові.

Stefano Ricci/Jacopo Crezzini/University of Siena

Останки людини були знайдені ще в 2006 році під час розкопок в церкві Сан-Бьяджо-ін-Чіттільо на півночі Італії.

Радіовуглецевий аналіз показав, що тіло було поховано десь між XI і XIV століттями нашої ери. Дослідники також з’ясували, що останки належали чоловікові у віці від 19 до 24 років, зріст якого становив 165-174 сантиметри.

У новому дослідженні, опублікованому в Journal of Archaeological Science: Reports, вчені нарешті змогли з’ясувати причину його смерті. І вона виявилася досить моторошною…

Вчені з Університету Інсубрії та Університету Сієни розглянули череп чоловіка, використовуючи різні методи візуалізації, такі як комп’ютерна томографія, тривимірна реконструкція та цифрова 3D-мікроскопія.

Дірки в черепі вказували на чотири удари мечем. Перший удар припав по дотичній праворуч – ймовірно, жертва хотіла ухилитися. Розвернувшись, чоловік намагався втекти, але отримав ще один удар по голові. Ця травма “вивела його з ладу”.

Stefano Ricci/Jacopo Crezzini/University of Siena

Дослідники відзначають, що на руках і передпліччях немає ран. Це вказує на те, що жертва не піднімала їх, щоб захистити голову від ударів. Ймовірно, напад був швидким і несподіваним.

Людину поховали перед входом до церкви, що вказує на її високий соціальний статус. Цей статус, за словами вчених, піддавав його і більш високому ризику бути вбитим.

Дослідники відзначають, що мотив вбивства навряд чи вийде з’ясувати.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button