Всесвіт

Шанс на руйнівну сонячну бурю становить 12% кожні 10 років

Земля піддається руйнівній сонячній бурі кожне століття або два. Астрофізики оцінюють ймовірність сонячної бурі, здатної викликати катастрофу, в 12% за десятиліття.

Нове дослідження зразків стародавнього льоду, проведене шведськими вченими, показує, що 9 200 років тому трапилася величезна сонячна буря: вона могла б серйозно порушити земний зв’язок, якби сталася сьогодні.

“Це відбувається не так рідко, як зіткнення астероїда або комети з Землею. У довгостроковій перспективі стоїть питання не в тому, «якщо», а в тому, «коли»”, – говорить Деніел Бейкер, професор фізики в Університеті Колорадо

Коли Сонце випромінює енергію, воно впливає на Землю поетапно. Це відбувається через вісім хвилин після сонячного спалаху на відстані 150 млн км — це час, який потрібно світлу, щоб від Сонця долетіти до Землі.

Спочатку проблему відчують на денній стороні планети: рентгенівські промені порушать іоносферу і радіозв’язок. Також промені створюють додатковий опір для роботи супутників.

Далі високозаряджені частинки викликають радіоактивну бурю, вона небезпечна для астронавтів на орбіті.

Третя фаза, – викид корональної маси – це вибухи газу і магнітного поля на поверхні Сонця, які порушують магнітосферу планети. Це може привести до перевантаження електромереж і прискоренню корозії трубопроводів.

Також на думку вчених, сильна буря також може спровокувати руйнування озонового шару, а значить будуть наслідки і для клімату Землі.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button