Всесвіт

Чим місячний пил може бути небезпечний для організму

Дослідивши зразки місячного пилу, свого часу здобуті астронавтами, вчені прийшли до висновку, що мінерали, які містяться в ній вкрай токсичні і можуть спровокувати у людини рак.

Мрії про колонії на Місяці, де люди ходять по покритій пилом поверхні і живуть всередині величезних куполів, швидше за все так і не стануть реальністю в найближчі десять або навіть двадцять років. Так, рано чи пізно люди зможуть досягти тієї точки, коли на Місяці можна буде створити комфортні умови для життя. Ускладнюють справу безліч обставин, і ось недавно вчені з’ясували ще одне – виявляється, місячний пил неймовірно токсичний для людей.

Завдяки місіям “Аполлона”, вчені на Землі отримали зразки пилу, яка покриває Місяць. Як виявилося, цей білястий порошок сповнений сполук, які вступають в реакцію з клітинами людини: мінерали сприяють утворенню гідроксильних радикалів, які, в свою чергу, сприяють розвитку раку легенів.

Вчені піддали тканини спочатку гризунів, а потім і людей впливу аналога місячному пилу. Клітинам це дуже не сподобалося – приблизно 90% в результаті загинули. Саме по собі це досить велика проблема: якщо у відкритому космосі від пилу оберігає герметичний скафандр, то в майбутньому, коли виходи стануть масовими, дрібні частинки неминуче проникнуть в штучно створене середовище. З урахуванням того, що дрібний всюдисущий пил доставляв чимало проблем космонавтам, звичайні люди можуть опинитися під загрозою. Інженери обіцяють, що в найближчі роки будуть активно працювати над тим, щоб уберегти людство від цієї загрози.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button