Всесвіт

Будинки на Марсі запропонували будувати з крові, поту, сліз космонавтів і позаземного пилу

Британські вчені з Манчестерського університету розробили бетоноподібний матеріал з позаземного пилу, а також крові, поту і навіть сліз космонавтів. Подробиці про розробку опубліковані в журналі Materials Today Bio.

Вартість доставлення однієї цегли на Марс перевищує $2 млн. Плани землян з вивчення і колонізації Червоної планети вимагають нових ідей для будівництва будинків-притулків на Марсі.

Вчені з Університету Манчестера розробили новий будівельний бетоноподібний матеріал. В його основі — марсіанський пил, а сполучний матеріал — різні виділення космонавтів, наприклад, кров, піт і навіть сльози. Британські вчені черпали натхнення в древніх будівельних методів. Тоді кров тварин додавалася в будівельний розчин у вигляді сполучного матеріалу. Наприклад, свиняча кров регулювала зростання кристалів карбонату кальцію. Ця стародавня технологія описувалася як “одне з найважливіших технологічних винаходів в історії китайської архітектури».

Зразки AstroCrete, виготовлені зі змодельованих ґрунтів Місяця і Марса. Манчестерський університет

У новій роботі вчені з’ясували, що звичайний білок з плазми крові людини — сироватковий альбумін — може діяти як сполучна речовина для імітованого місячного або марсіанського пилу. В результаті вийшов матеріал, схожий на бетон — AstroCrete. Його міцність на стиск досягла 25 МПа (мегапаскалей), майже як у звичайного бетону (20-32 МПа). У цей матеріал також включили сечовину – біологічні відходи, які організм виробляє і виводить з сечею, потом і сльозами. Вона додатково збільшила міцність на стиск на 300%.

Виявилося, що 500 кг високоміцного AstroCrete можуть виробити шість космонавтів за два роки місії на Марсі.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button