Технології

Що економніше: використання кондиціонера в машині або відкриття вікон

Кондиціонер сьогодні встановлений в більшій частині відносно нових машин. Але багато нехтують ним, адже це агрегат збільшує витрату палива. Який з методів охолодження салону більш ефективний: відкривати вікна або включати кондиціонер?

Unsplash

У кожного з цих способів охолодження салону є свої плюси й мінуси. Все залежить від того, наскільки багато машин навколо вас, з якою швидкістю ви рухаєтеся і наскільки потужний у вас автомобіль.

Якщо ви кожен день роз’їжджаєте на автомобілі по місту, середня витрата палива у вас може бути досить велика. Біда в тому, що в нашому кліматі взимку доводиться нагрівати салон, а влітку — охолоджувати. Все це збільшує витрату на пару літрів на кожні 100 кілометрів — досить відчутно.

Тому багато автовласників вважають за краще зайвий раз не включати кондиціонер, а просто відкривають для зниження охолодження вікна в машині. При найближчому розгляді така міра здається більш економічною, через те, що зайва електроенергія при цьому не витрачається. Однак, не все так просто, адже відкриті вікна змінюють аеродинаміку автомобіля й уповільнюють його. Опір повітря збільшується і, особливо на високих швидкостях, середня витрата палива може збільшитися сильніше, ніж якби ви використовували кондиціонер.

У місті при невеликих швидкостях і довгому стоянні в пробках, відкриті вікна не внесуть великого внеску у витрату палива, але тут виникає інша проблема: брудне повітря. Сажа та інші продукти неповного згоряння палива від сусідніх машин не тільки шкодять вашому здоров’ю, але і забруднюють салон. Ці частинки можуть також потрапити на вашу їжу, а потім і всередину організму. А це може спричинити різні наслідки, починаючи від отруєння і закінчуючи серйозними легеневими та онкологічними захворюваннями.

Для більшості автомобілів діє правило: чим менший об’єм двигуна, тим більше потужності забирає кондиціонер на свою роботу. Відповідно, якщо ваш автомобіль малолітражний, то при включенні кондиціонера варто пам’ятати про погіршення динаміки машини — вона може почати розганятися менш швидко і не всякий обгін стане можливим.

Вплив на витрату палива кондиціонера і відкритих вікон багато в чому залежить від автомобіля і швидкості пересування. Наприклад, тест журналу “за кермом «на LADA Kalina і дизельному Ford Focus 1,8 TDCi показав, що на швидкостях до 90 км/год кондиціонер “з’їдає” в кілька разів більше палива, ніж відкриті вікна. Але при розгоні приблизно до 120 км/год ці два способи охолодження салону стають приблизно однаковими при впливу на витрату. Є припущення, що з подальшим збільшенням швидкості кондиціонер виявиться економніше відкритих вікон.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button