Технології

В амстердамських каналах з’являться автономні човни

Протягом 2-4 років в амстердамських каналах з’являться повністю автономні пасажирські судна. Вони будуть пересуватися цілодобово, їх максимальна швидкість – 6 км / год.

Влада Амстердама придумали новий спосіб зменшення кількості транспорту на дорогах міста. Канали голландської столиці використовувалися задовго до масового легкового та вантажного транспорту, тому тепер на 100 км міста можна буде плисти на повністю автономних електричних судах. Їх використовуватимуть для перевезення пасажирів і прибирання сміття.

Амстердамський інститут передових міських рішень і Массачусетський технологічний інститут (MIT) в рамках проєкту Roboat представили нові способи навігації водними шляхами без участі людини за штурвалом.

«Ця технологія дуже актуальна в портових містах, де дуже багато суден, кораблів, причалів і пірсів, – зазначив директор з інновацій Амстердамського інституту Стефан ван Дейк. – З новою автономною системою ми можемо підвищити безпеку цих транспортних систем, зробити їх більш ефективними і перейти на цілодобовий режим роботи ».

Човни оснащені помаранчевим пропелером і чотирма двигунами, які живляться від електричної батареї. Вони можуть розвивати швидкість близько 6 км / год і працювати протягом 12-24 годин, в залежності від типу батареї і ваги.

Вони управляються дистанційно за допомогою комп’ютера, який обробляє дані з камер і датчиків, скануючих простір навколо судна, виявляючи нерухомі й рухомі об’єкти. Судна мають модульну конструкцію, тому їх можна легко адаптувати для різних цілей: перевозити вантажі або пасажирів.

Розробники кажуть, що їм ще потрібно від двох до чотирьох років, щоб удосконалити технологію навігації. «В основному це пов’язано з тим, що ми хочемо бути абсолютно впевнені в тому, що зможемо безпечно переміщатися по каналах, – зазначив інженер-мехатронік Ренс Дорнбуш. – Зараз у нас є автономність, але один з наступних кроків – переконатися, що ми дійсно можемо впоратися з будь-якою ситуацією, з якою можемо зіткнутися в каналах ».

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button