Технології

З’явився прототип місяцеходу для перевезення вантажів і астронавтів: його запропонували для НАСА (відео+фото)

Стартап з США представив прототип місяцеходу FLEX – це ровер наступного покоління, який можна буде використовувати для перевезення вантажів і людей по Місяцю.

Ровер FLEX планують використовувати і для переміщення по Марсу. Запуск Venturi Astrolab збирається створити цілий парк, щоб допомогти НАСА та комерційним компаніям розширити свою присутність на Місяці та інших планетах.

FLEX може опускатися, щоб збирати корисні вантажі з поверхні Місяця. Розробники розповіли, що ровер створений за модульною концепцією корисного навантаження, тому він може переміщати різні типи об’єктів, якщо ті побудовані відповідно до узгодженого стандарту розміру і форми.

Апарат пересувається напівавтономно, ще є віддалене управління. Також FLEX можна модифікувати для ручного управління, що дозволить астронавтам переміщатися на ньому по поверхні Місяця.

FLEX важить 500 кг. За словами творців, він стійкий до підвищеної сонячної радіації, а також до наднизьким місячним температур — нижче 130°С. В апараті є акумулятор з достатньою ємністю, тому FLEX може зберігати тепло вночі від 100 до 300 годин. Як тільки сонце знову зійде, зовнішні сонячні батареї FLEX відразу почнуть генерувати електрику.

FLEX під час роботи

Конструкцію потрібно буде доставляти на Місяць за допомогою декількох типів ракет і посадочних модулів. Представники компанії заявили, що для цього завдання підійде, наприклад, модуль Griffin стартапу Astrobotic.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button