Технології

Що прийде на зміну смартфонам: зв’язок майбутнього

За словами Крістіано Амона, президента компанії Qualcomm, звичним нам смартфонам залишилося існувати зовсім небагато. Разом з масовим використанням мереж зв’язку п’ятого покоління, ці пристрої будуть повністю витіснені окулярами доповненої реальності (augmented reality, AR).

Розробки у сфері віртуальної реальності (VR) йдуть рука об руку з AR і ведуться багатьма великими компаніями, що займаються інформаційними технологіями. Великі гравці, такі як Apple, Microsoft, Google та інші їх партнери чи конкуренти, або вже випустили на ринок пробні продукти, або продемонстрували прототипи. Так чи інакше, за цими двома напрямками діяльності майбутнє, проте дотепер ніхто не зміг реалізувати їх в успішному товарі або сервісі.

Як розповів Амон виданню Business Insider, він бачив достатньо, щоб говорити впевнено – всього через два роки наш світ кардинально зміниться. На його думку, єдине, чого бракує всім сучасним розробкам у сфері VR / AR, так це мобільності. У найближчій перспективі на ринку з’являться пристрої, які практично неможливо відрізнити від звичайних окулярів. Однак вони будуть «розумними», дозволять власникам спілкуватися в соціальних мережах, накладати на навколишній світ необхідну інформацію й образи, а також зроблять революцію в комунікації.

Словом, все, як малювали фантасти XX століття. Самі по собі ці окуляри доповненої реальності будуть досить простими з технічного боку. Необхідні для цього технології вже є. А необхідну обчислювальну потужність забезпечать хмарні сервіси, доступ до яких стане можливим завдяки швидким мереж зв’язку п’ятого покоління (5G). Що найголовніше, ці мережі забезпечать набагато менші затримки зв’язку, ніж поширені зараз радіопротоколи.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button