Технології

Матеріал, який перетворює одяг в зарядний пристрій

Нове відкриття може віщувати зарядку мобільних пристроїв від одягу. Американські дослідники розробили принципово новий спосіб отримання електрики за допомогою генератора з одного шару атомів. Електрика генерується при згинанні або розтягуванні матеріалу, який, за словами вчених з Колумбійського університету і Технологічного інституту Джорджії, може бути вшитий в одяг, а також підходить для використання в медичних імплантатах.

foto_cikavosti_17.10.2014-014_resized

Матеріал під назвою дисульфід молібдену (MoS2) може знайти широке застосування в сфері переносної електроніки. Матеріал складається з одного шару атомів. Він може бути виконаний у вигляді переносного пристрою, який може бути вбудовано в одяг з метою перетворення енергії руху людського тіла в електрику для живлення датчиків або медичних пристроїв. Потенційно його енергії повинно вистачити для зарядки телефону, який перебуває в кишені, – йдеться в дослідженні, опублікованому в недавньому випуску журналу Nature.

Читайте також: Новий світлопоглинаючий матеріал

До цих пір п’єзоефект двомірного матеріалу MoS2 існував тільки в теорії. П’єзоелектрика – добре відомий ефект генерації електричної сили при розтягуванні або стисканні речовини. Або, навпаки, коли застосована до речовини електрична сила змушує його міняти свою форму. Це перший випадок експериментального спостереження п’єзоелектрики в матеріалах, товщина яких становить кілька атомів.

f-01oto_cikavosti_17.10.2014-014_resized

Дисульфід молібдену показав нову властивість, що передрікає появу нових електронних пристроїв з механічним керуванням, пише онлайн-газета Daily Mail. Це перша експериментальна робота в цій області, яка є відмінним прикладом того, як змінюється наш світ при зменшенні матеріалу до масштабів атома. Вчені відзначають, що дослідження може привести до появи автономних наносистем атомної товщини, що живляться механічною енергією з навколишнього середовища. Це тягне серйозне розширення застосування шаруватих матеріалів в людино-машинних інтерфейсах, роботах, мікроелектромеханічних системах, а також в гнучких електронних пристроях.

Натхнення: hi-news.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button