Технології

Система «розумний будинок» в українських новобудовах

Світові технології в будівництві та облаштуванні житла поступово проникають на ринок України. Усі забудовники орієнтуються на молоде покоління покупців та враховують енергоощадність нових будівель. Тому частина нерухомості класу комфорт, бізнес та еліт продається із системою «розумний будинок». Розберемося з основними можливостями такого технологічного обладнання разом із фахівцями сайту Новобудови України.

Управління будинком

Після підготовки та монтажу системи власники житла отримують можливість відрегулювати практично будь-який доступний елемент. Управління житлом здійснюється за допомогою спеціального додатка на смартфоні або планшеті. Відео з камер транслюється онлайн, тому подивитися, що відбувається в будинку можливо на комп’ютері. Мешканці контролюють усю домашню техніку, сенсори та датчики на відстані.

У новій квартирі на етапі будівництва або оздоблення встановлюються спеціальні датчики та сенсори. Вони відповідають за безпеку та комфорт. Кожний відповідає за свою сферу: встаткування стежить за температурою, вологістю, рівнем освітленості та навіть аналізує повітря. Сигналізація спрацьовує як тільки з’являється дим. Плюс техніка стежить за появою води та захищає від протікання, а також контролює вікна та двері. Будь-яке несанкціоноване проникнення до житла відразу ж фіксується. Власники квартир можуть контролювати комунікації та виключати побутові прилади за власним бажанням.

Які технологічні системи пропонують забудовники

Українські забудовники не експериментують з устаткуванням від новачків, а встановлюють техніку від перевірених компаній. Найчастіше всі сенсори зроблені в Китаї та США, але адаптовані під європейські умови використання. Датчики та елементи, що контролюють житло, об’єднані в єдину екосистему.

Найбільш розрекламованим серед девелоперів та інвесторів стала система CLAP від Укрбуда. Вона позиціонувалася як найкраща на ринку України. Але, як виявилося, розробка не велася, а покупців просто обманювали нереальними технологіями. Після банкрутства забудовника розглядати CLAP немає ніякого сенсу, адже проект залишився тільки в рекламних брошурах девелопера.

Система РІЕЛ Smart Home – це реальний проект, який впроваджений у деяких столичних будинках. Вона забезпечує захист житла від злому та затоплення, а також контролює всі комунікації. Наприкінці звітного періоду устаткування самостійно відправляє звіти в комунальні служби та нагадує щодо платежів. Компанія наголошує на тому, що система допоможе заощадити на опаленні та кондиціюванні житла. У середньому інвестори витрачають на 5-10% менше, адже в денний час устаткування знижує температуру в автоматичному режимі.

Система «розумного будинку» AJAX повністю розроблена в Україні та відрізняється невисокою вартістю монтажу. Устаткування вважається кращим у Європі  та конкурує з технікою світових брендів. Основний упор зроблений на безпеці та охоронних функціях. Це непоганий варіант для тих, хто має велику та дорогу нерухомістю. Усі датчики та сенсори продаються окремо, тому інвестори можуть зайнятися проектом самостійно.

Вартість монтажу системи

Ціна монтажу устаткування вже закладена у вартість квадратного метра нового житла. Якщо відмовитися від системи «розумний будинок» можна заощадити від 700 до 3 тисяч доларів. У середньому набір техніки включає датчик протікання та сенсор аналізу повітря на наявність вуглекислого газу. Чим більше квадратура квартира, тим більше таких елементів потрібно.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button