Наука

Що відбувається в мозку під час сну

Вчені постійно вивчають нові аспекти функціонування нашого мозку, але що ми знаємо про те, як цей неймовірний орган працює під час сну?

По-перше, вченим відомо, що сон дуже важливий для будь-якої живої істоти. За словами дослідників, кожна тварина на цій планеті, за яким людям вдавалося спостерігати, спить — навіть плодові мушки, круглі черв’яки і медузи. Отже, сон повинен виконувати дуже важливу функцію, яка призвела до його збереження протягом всієї еволюції.

Коли ви не спите, ацетилхолін допомагає мозку зберігати зібрану інформацію, і це, ймовірно, допомагає вам запам’ятовувати все, що ви накопичили за день, під час сну. Ось чому засвоєння інформації перед сном, і хороший нічний відпочинок після цього допомагають вам краще засвоїти знання.

Коли ми засинаємо, в нашому мозку формується патерн мозкових хвиль, відомий як «спинномозкові веретена», які, за даними фонду сну, до кінця не вивчені, але вони, імовірно, грають роль в навчанні та інтеграції нових спогадів. Ці спинномозкові шпинделі також можуть відігравати певну роль у збереженні нашого сну, навіть коли наш мозок стикається з зовнішніми подразниками.

Під час сну мозок навіть омивається соковитою сумішшю спинномозкової рідини і крові, показало дослідження 2019 року, опубліковане в журналі Science. Розуміння природи цього циклу може допомогти розкрити нову інформацію про вікові порушення в роботі мозку, а також різних неврологічних і психологічних розладах, які часто пов’язані з порушенням режиму сну, включаючи аутизм і хвороба Альцгеймера.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button