Наука

За новою технологією ДНК родичами людини виявилися щури, миші і кролики

Нове дослідження показує, що зовнішність може бути оманливою. Вчені створили технологію ДНК, яка змінює генеалогічні древа багатьох рослин і тварин.

Примати, до яких належать і люди, вважалися близькими родичами кажанів, оскільки у них є подібності в скелетах і мозку. Але, згідно з новою технологією ДНК, люди і примати тепер знаходяться в одній групі з гризунами — щурами і мишами — і ще кроликами.

А кажани, як з’ясувалося, більш тісно пов’язані з коровами, кіньми і навіть носорогами, ніж з людьми.

Під час роботи автори розглянули еволюційні дерева, засновані на зовнішньому вигляді або на молекулах у 48 груп тварин і рослин, зокрема там були кажани, собаки, мавпи, ящірки і сосни.

Також з’ясувалося, що еволюційні дерева, засновані на даних ДНК, на дві третини частіше відповідали місцезнаходженням виду в порівнянні з традиційними картами еволюції. Іншими словами, попередні дерева показали, що кілька видів були пов’язані за зовнішнім виглядом. Нове ж дослідження показало, що у них набагато менше шансів проживати поруч один з одним в порівнянні з видами, пов’язаними даними ДНК.

Тварини можуть бути дуже схожі один на одного, тому що вони еволюціонували, щоб виконувати схожу роботу або жити схожим чином. Птахи, кажани та вимерлі птерозаври мали/мають жорсткі крила, щоб літати, але всі їхні предки мали замість цього передні ноги, щоб ходити по землі.

Очі людини схожі на очі кальмара — у них є кришталик, райдужна оболонка, сітківка і зоровий пігмент. Проте родичі кальмарів – це равлики, слимаки і молюски. Але у всіх у них пристрій очей набагато простіший.

Молі розвивалися як сліпі істоти, які риють нори щонайменше чотири рази, на різних континентах, на різних гілках дерева ссавців, відзначає команда.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button