Наука

Що “бачать” собаки, коли нюхають речі

Вчені давно намагаються зрозуміти, як пізнають світ тварини, у яких сильно розвинений нюх. Тепер один із фрагментів цієї головоломки встала на своє місце.

Як відомо, щоб собака відшукала людини, потрібно дати їй зразок її запаху. Але на що схожий цей запах і слід з нього в очах самої тварини? Щоб з’ясувати це, вчені відібрали 48 собак, половина з яких пройшла спеціальну поліцейську або рятувальну підготовку. У лабораторній кімнаті вчені ховали улюблену іграшку певної собаки, в той час як вона чекала в іншій кімнаті. Після цього її приводили в кімнату, вказували первісне місце, на якому лежала іграшка, і віддавали команди «Шукай!» або «Принеси!». Іноді тварини успішно справлялися із завданням, а іноді знаходили абсолютно сторонній предмет. Багато здивованих цією обставиною собак продовжували шукати іграшку, використовуючи залишений нею слід запаху.

Це просте випробування свідчить про те, що у собак все-таки є ментальне уявлення про предмет пошуку. Про це вчені повідомляють у роботі, опублікованій на сторінках Journal of Comparative Psychology. Професійно навчені й просто тварини показали приблизно однакові результати, так що спеціальна підготовка особливої ролі не грає.

Одне з попередніх досліджень підтвердило, що і у коней є ментальні образи їх власників, а також інших коней, які засновані насамперед на тембрі звучання голосу родичів. Але вченим досі дуже мало відомо про те, як тварини пізнають навколишній світ через запахи — особливо ті, у яких сильно розвинений нюх, наприклад слони, щури і собаки. Тепер одна з частин головоломки встала на своє місце: тварина в першу чергу уявляє собі об’єкт, а вже потім приймається його шукати.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button