Наука

Як біг та інші фізичні навантаження можуть запобігти розвитку раку печінки

Рак печінки стоїть на четвертому місці за смертністю серед інших видів цього захворювання. Нове дослідження дає переконливі докази того, що фізичне навантаження може допомогти запобігти розвитку онкології.

Ожиріння печінки часто супроводжується з діабетом і сприяє швидкому зростанню захворюваності на рак печінки в усьому світі. Понад 800 000 людей щороку діагностують цю хворобу.

“Поки існує дуже мало ефективних методів лікування раку печінки (смертність наближається до захворюваності), тому підходи до профілактики раку вкрай необхідні», – пояснив провідний дослідник Джеффрі К.Фаррелл. 

Вчені вивчали, чи знижує фізичне навантаження розвиток раку печінки у огрядних мишей з діабетом. Тваринам заздалегідь вводили низьку дозу агента, що викликає рак. Половина мишей мала постійний доступ до ходового колеса, у іншої половини його не було. Кожен день, особини, у яких було колесо, пробігали до сорока кілометрів, через шість місяців у більшості сидячих мишей розвинувся рак печінки, в той час, як ні в жодної з тих, хто тренувався він не був виявлений.

Це дослідження показує, що фізичні вправи можуть зупинити розвиток раку у мишей, які страждають жировою печінкою через діабет другого типу.

Дослідники також провели детальні механістичні дослідження, які частково прояснили, як фізичні вправи можуть запобігти розвитку хвороби. Вони показали, що сприятливий вплив здійснюється через молекулярні сигнальні шляхи.

“Вже було доведено, що фізичні вправи іноді покращують ситуацію для пацієнтів з цирозом. Якщо нинішні дослідження на тваринній моделі, можуть бути відтворені у людей, то цілком ймовірно, що фізичні вправи можуть відстрочити рак печінки, пом’якшити його тяжкість, якщо не повністю запобігти його», – прокоментував доктор Фаррелл.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button