Людина

Що станеться з людиною, якщо вона не буде спати

Стрес, дедлайни або кофеїн можуть дати нам кілька безсонних ночей, але є люди, для яких безсоння є хронічним. У світі є люди, які ніколи не сплять. Перший випадок фатального сімейного безсоння потряс світ в 1984-му році, коли п’ятдесятирічний італієць на ім’я Сільвано, що не мав до цього жодних проблем зі сном, зареєструвався у відомій клініці вивчення сну. Він повністю втратив здатність спати.

17-11-14-foto-cikavosti500x356-1

Для більшості з нас термін “безсоння” означає, що ми протягом кількох годин не можемо заснути. А люди, які страждають вищевказаним розладом сну, не в змозі спати взагалі, і це триває місяцями. Людина, чиє прибуття в клініку Болоньї наробило стільки галасу, помер після чотирьох місяців офіційно задокументованого безсоння. Як тоді, так і зараз лікарі не можуть встановити точну причину його захворювання.

[ads2] Сім’я Сільвано, і близько сорока інших сімей по всьому світу, мають певну генетичну мутацію. Майже всі члени постраждалих сімей повідомляли, що вони інколи не сплять цілу ніч, проте хвороба починає розвиватися тільки в окремих випадках. Тоді вона набуває хронічної форми, і стає небезпечною для життя.

Читайте також: Ночівля в наметі допоможе побороти безсоння

Офіційному діагнозу 1984-го року передував цілий потік неофіційних смертей. У 70-х роках племінниця Сільвано раптово почала втрачати здатність спати і померла через рік після початку захворювання. Снодійне та інші ліки їй не допомогли. Через деякий час після її смерті у її сестри був виявлений це й же набір симптомів. Чоловік цієї жінки був лікарем. Він був сильно стурбованим, і вирішив подивитися на старі сімейні записи. Там він знайшов безліч повідомлень про членів сім’ї, які померли від “епілепсії” і від “психічних захворювань”, симптоми їх хвороб, здавалося, відповідали одному і тому ж шаблону. Знайшлося безліч далеких родичів, які бачили, як члени їх сімей помирають від безсоння.

Генетичне тестування показало, що половина членів сім’ї Сільвано – носії мутантного гена. Більшість з них залишалися здоровими все життя. А тих, хто втратив здатність спати, чекало жахливе майбутнє. Через безсоння в організмі вироблявся особливий білок, який починав руйнувати структуру мозку. Коли лікарі оглянули мозок Сільвано, в ньому виявилося безліч крихітних отворів. Коли безсоння триває дуже довго, пацієнт застряє на межі між сном і реальністю, втрачає здатність адекватно сприймати дійсність, і врешті-решт вмирає.

Зараз лікарі проводять дослідження, щоб допомогти таким людям.

Натхнення: factroom.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button