Різне

Що таке апостиль?

У цій статті спробуємо розібратися, що таке апостиль, а також де ставлять апостиль в Україні. Апостиль являє собою спрощену процедуру легалізації документів між країнами. Історія апостиля почалася 5 жовтня 1961 в Гаазі, де прийнята країнами-учасницями конвенція спрощувала процедуру легалізації шляхом проставлення штампа «апостиль» відповідним державним органом. Сам апостиль являє собою особливий штамп, квадратної форми, всередині якого прописані такі пункти:

– Назва держави, що видала апостиль
– Прізвище особи, яка підписала документ, що засвідчується апостилем
– Посада особи, яка підписала документ, що засвідчується апостилем
– Назва установи, печаткою якого скріплений документ, що засвідчує апостилем
– Назва міста, в якому проставлено апостиль
– Дата проставлення апостиля
– Назва органу, що проставив апостиль
– Номер апостиля
– Печатку установи, що проставила апостиль
– Підпис посадової особи, що проставила апостиль.

25-02-15-foto-600x398-1

Україна увійшла в цей список в 2003-му році, після чого спростилася процедура легалізації документів. http://passporta.in.ua/ в Україні мають право ставити в трьох міністерствах: Міністерстві юстиції, Міністерстві закордонних справ, Міністерстві освіти.

Подвійний апостиль

У деяких випадках ставиться так званий «подвійний апостиль», тобто спочатку ставиться апостиль на оригінал документа (або його копія, завірена нотаріально), а потім ставиться другий апостиль на нотаріально завірений переклад документа. Подібну процедуру вимагають Бельгія, Голландія, Австрія, Швейцарія, Великобританія і Португалія.

Консульська легалізація

Для країн, які не підписали Гаазьку конвенцію, існує процедура легалізації документів, яка називається консульська легалізація. Вона являє собою поетапну легалізацію в Міністерстві юстиції та в МЗС, потім переклад самих документів з нотаріальним посвідченням, після чого легалізація в посольстві або консульстві країни, для якої ці документи призначені. Це країни Близького Сходу, більшість країн Африки, Китай.

Апостиль і консульська легалізація

Дана процедура являє собою проставлення апостиля у відповідному міністерстві, після чого виконується переклад документа акредитованим перекладачем посольства, а потім вже проходить сама процедура легалізація в посольстві або консульстві країни, для якої будуть призначатися документи. Такими країнами для України є Італія, Іспанія і Франція.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button