Здоров'я

ШІ пророкує хворобу Паркінсона за сім років до перших симптомів

Алгоритм аналізує вміст різних білків у крові, які вказують на ймовірний розвиток нейродегенеративного захворювання.

Image by Freepik

Дослідники з Великої Британії та Німеччини розробили аналіз крові, який використовує штучний інтелект (ШІ) для прогнозування хвороби Паркінсона. Під час клінічного випробування алгоритм досяг 100% точності в діагностиці захворювання.

Тест на основі ШІ аналізує вісім біомаркерів крові – білків, які, як показали попередні дослідження, змінюються у пацієнтів із хворобою Паркінсона. Під час випробувань дослідники показали, що алгоритм тільки на основі цих аналізів крові з точністю 100% визначив усіх пацієнтів, яким діагностували хворобу Паркінсона.

Дослідники на цьому не зупинилися і вивчили здатність тесту передбачати розвиток хвороби в майбутньому. Алгоритм проаналізував кров 72 пацієнтів із розладом поведінки у фазу сну зі швидкими рухами очей. Цей розлад пов’язаний з яскравими і страхітливими сновидіннями, що супроводжуються рухами. Відомо, що у значної частки таких пацієнтів з часом розвивається хвороба Паркінсона.

Коли ШІ проаналізував кров цих пацієнтів, він виявив, що у 79% з них показники біомаркерів крові були такими самими, як у людей із хворобою Паркінсона. Спостерігаючи за пацієнтами впродовж кількох років, дослідники поки що підтвердили розвиток порушення у 16 пацієнтів, на яких вказав алгоритм. При цьому в деяких випадках від здачі аналізів, результати яких використовував ШІ, до появи симптомів минуло сім років.

Учені продовжують спостерігати за безсимптомними пацієнтами, яким ШІ спрогнозував розвиток хвороби Паркінсона. Це допоможе додатково перевірити точність тесту.

Зараз хворобу Паркінсона діагностують на основі спостережуваних симптомів, пов’язаних із порушеннями рухів. До моменту їх появи в мозку вже стався значний збиток. Використання аналізу крові в майбутньому допоможе з ранньою діагностикою, щоб уповільнити прогресування або зупинити розвиток нейродегенеративних порушень.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button