Здоров'я

Волоські горіхи знижують рівень «поганого» холестерину — дієтологи

Асоціація дієтологів України розповідає про результати нового великого дворічного рандомізованого контрольованого дослідження «Волоські горіхи та здорове старіння».

Image by Lubos Houska from Pixabay

Таким чином науковці з’ясували, що вживання приблизно 40 г (три столові ложки) волоських горіхів щодня протягом двох років поступово знижувало рівень ліпопротеїнів низької щільності (ЛПНЩ), відомого як атерогенна фракція холестерину, і зменшує кількість загальних та дрібних часточок ЛПНЩ у здорових літніх людей.

Здорові люди похилого віку, які протягом двох років з’їдали жменю волоських горіхів (близько 40 г) на добу, знизили рівень ліпопротеїнів низької щільності.

Через 2 роки учасники групи вживання волоських горіхів мали нижчий рівень холестерину ЛПНЩ в середньому на 4,3 мг/дл, а загальний холестерин знизився в середньому на 8,5 мг/дл.

Щоденне споживання волоських горіхів зменшило загальну кількість часточок ЛПНЩ на 4,3 %, а дрібних часточок ЛПНЩ — на 6,1 %.

Також спостерігалося зниження рівню холестерину ліпопротеїнів середньої щільності (ЛПСЩ). Відомо, що холестерин ЛПСЩ є попередником ЛПНЩ і належить до групи ліпопротеїдів між низької та дуже низької щільності. В останнє десятиліття холестерин ЛПСЩ став одним із ключових факторів розвитку серцево-судинних захворювань.

Зміни рівня холестерину ЛПНЩ у групі вживання горіхів відрізнялися за статтю; у чоловіків рівень холестерину ЛПНЩ знизився на 7,9%, у жінок — на 2,6%.

Важливо відзначити, що на початку дослідження всі учасники були здорові і не мали серйозних неінфекційних захворювань. Однак близько 50 % учасників лікувалися як від високого кров’яного тиску, так і від гіперхолестеринемії, що є характерним для людей похилого віку. Частково завдяки лікуванню статинами у 32 % осіб, середній рівень холестерину усіх учасників даного дослідження був нормальним. Для людей із високим рівнем холестерину в крові зниження рівня ЛПНЩ після дієти, збагаченої горіхами, може бути набагато значнішим.

Основним обмеженням даного дослідження є те, що учасники і дослідники знали, хто споживав волоські горіхи, а хто ні. У дослідженні брали участь дві дуже різні групи населення з різною дієтою.

Співавтор дослідження доктор Еміліо Рос, директор клініки ліпідів ендокринології та харчування у Барселоні (Іспанія), запевняє, що результати були подібними в обох групах, тож їх можна сміливо застосовувати й до інших груп населення. Також існує необхідність у проведенні додаткових досліджень для з’ясування різних результатів ЛПНЩ у чоловіків і жінок.

Натхнення: greenpost.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button