Технології

ШІ спрогнозував долю людства через 10 років

Нове дослідження з використанням штучного інтелекту показало, що світ, ймовірно, потеплішає ще на кілька десятих градуса протягом наступних 10-12 років і подолає ключовий поріг зміни клімату.

штучний інтелект
Image by Gerd Altmann from Pixabay

Людство, швидше за все, подолає узгоджений на міжнародному рівні поріг зміни клімату приблизно через десять років і продовжить нагрівати повітря. Таким чином, планета подолає наступну межу потепління приблизно в середині XXI століття, навіть при скороченні викидів. Такі висновки зробив штучний інтелект, і вони більш песимістичні, ніж дані, отримані в попередніх моделюваннях.

Дослідження, опубліковане в журналі Proceedings of the National Academy of Sciences, піднімає питання про те, чи можливо обмежити глобальне потепління 1,5 °С, передбачене Паризькою кліматичною угодою 2015 року. Мета договору – звести до мінімуму руйнівні наслідки зміни клімату. За словами вчених, планета вже потепліла на 1,1-1,2 °C з доіндустріальних часів, або з середини XIX століття.

Вчені-кліматологи, які використовують машинне навчання, підрахували, що Земля подолає позначку в 1,5 °С між 2033 і 2035 роками (через 10-12 років). Нові результати узгоджуються з іншими, більш традиційними методами прогнозування.

Дослідження, засноване на штучному інтелекті, показало малоймовірність того, що людство вдасться стримати підвищення температури нижче 2 °С, навіть при жорсткому скороченні викидів. Висновки ШІ відрізняються від прогнозів вчених, заснованих на минулих спостереженнях.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button