Всесвіт

“Хаббл” показав вогняну туманність Душа: там народжуються протозірки

Телескоп “Хаббл” зробив нове зображення туманності вогняного кольору. Про це повідомляється в блозі Європейського космічного агентства.

Космічна обсерваторія НАСА та Європейського космічного агентства зробила вражаючий знімок об’єкта Westerhout 5 або туманність Душа. Ця область космосу світиться вогненно-червоним кольором через те, що дуже енергійні електрони в атомах водню втрачають енергію і випромінюють червоне світіння.

Туманність Душа знаходиться приблизно в 7000 світлових роках від Землі. За словами вчених, які обробляють дані «Хаббла», на новому зображенні є кілька цікавих деталей. Одна з них – вільно плаваюча газоподібна глобула (англ. free-floating evaporating gaseous globule, frEGG), яка випаровується. На фотографії вона виглядає як темна плаваюча хмара у верхній частині зображення.

Глобулу назвали KAG2008 globule 13 і позначили як J025838.6+604259. Вона належить до класу газових глобул (англ. evaporating gaseous globule, EGG), які випаровуються. Вони з’являються в туманностях, коли енергійне випромінювання молодих зірок іонізує навколишній газ, видаляючи їх електрони. Потім газ розсіюється.

Фото: ESA / Hubble & NASA, R. Sahai

FrEGG відрізняються від EGG тим, що вони відокремлені від навколишнього газу, що надає їм краплеподібний образ. Обидва типи об’єктів цікаві вченим: вважається, що там народжуються зірки. Крім того, газ всередині них захищений від іонізації і фотовипаровування. Вважається, що це важливо для утворення протозірок.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button