Технології

Проект HYPERLOOP Елон Маска зрушив з мертвої точки

Коли Елон Маск оголосив про свої плани по створенню нового виду швидкісного громадського транспорту, весь світ відреагував з великим ентузіазмом і став очікувати реалізації цієї ідеї. Це й не дивно, адже інноваційний винахід, що отримало назву Hyperloop, за рахунок своєї унікальної конструкції з використанням вакуумних тунелів пообіцяло в майбутньому всього за 30 хвилин доставляти людей з Лос-Анджелеса в Сан-Франциско. Якщо такий проект дійсно можна реалізувати, то він фактично зміг би змінити всю інфраструктуру громадського транспорту, принаймні в США.

21-12-14-foto-600x399-11

Люди стали чекати. Але через більше аніж рік з моменту анонса цього інноваційного проекту не відбулося ніяких зрушень. Маск вирішив відкрити свої плани громадськості і розказав про своє бажання в проведенні попередніх випробувань системи в Техасі. Проте досі залишилося неясним, приступав він взагалі до будівництва тестового полігону. Через час Елон оголосив, що проект Hyperloop стає відкритим, і пообіцяв, що не буде перешкоджати іншим зацікавленим компаніям, якщо ті візьмуться за його реалізацію і навіть будуть використовувати цю назву.

21-12-14-foto-600x359-10

На щастя, одна із зацікавлених компаній нарешті знайшлася, і проект, можна сказати, зрушився з мертвої точки. У вересні цього року Hyperloop Transportation Technologies оголосила про початок нової стадії роботи над проектом, а минулого тижня заявила про те, що з інженерної та фінансової сторони питання будівництва подібної системи почали проводитися нові дослідження. Hyperloop Transportation Technologies вирішили використовувати вельми незвичайну інвестиційну модель реалізації: кожен співробітник, який бере участь у розвитку проекту отримає як компенсацію частку можливої виручки з цього проекту. До останнього моменту до участі були залучені сотні професіоналів з таких компаній, як Boeing, Tesla і SpaceX. Якщо система буде дійсно працювати, то дохід від неї буде поділений серед більшого числа співробітників, що зазвичай не практикується в інших корпораціях. Зараз же всі ці співробітники є по суті добровольцями.

[ads2] До фактичного початку виробництва працюючої системи транспорту Hyperloop ще дуже і дуже далеко, однак у справі видніється справді серйозний прогрес, принаймні в питанні про те, як така система може виглядати. Інженери пропонують використовувати три класи комфорту – економний, бізнес-клас і вантажний – і обговорюють варіанти множинних маршрутів «вакуумних» поїздів на території країни. Крім цього, шукаються можливості для модернізації і поліпшення існуючого дизайну.

[box type=”shadow”]«У первинному документі технічних особливостей Hyperloop йдеться про те, що повітряна тяга є найбільш перспективним і зручним з фінансової сторони питання вибором. Однак разом з цим можуть виникнути і проблеми з управлінням », – відзначає виконавчий директор компанії Hyperloop Transportation Technologies Дірк Елборн. «Проте, якщо в рамках реалізації системи буде виявлено більше прийнятне рішення, то змінити технічні особливості буде не так важко.»[/box]

Після попередніх підрахунків фінансових витрат на будівництво системи було оголошено, що вартість проекту становитиме щось середнє між 7 і 16 мільярдами доларів, що, в свою чергу, вище, ніж первинні прогнози самого Елона Маска, який говорив про суму близько 6 мільярдів доларів .

Читайте також: Громадський транспорт майбутнього: таксі напрокат

«Найбільшим питанням для мене на даний момент є питання вартості реалізації цього проекту», – говорить Елборн. «І все-таки Hyperloop не коштуватиме 50 мільярдів доларів. Вартість, швидше за все, буде знаходитися у зручних для нас рамках ».

21-12-14-foto-600x400-9

21-12-14-foto-600x400-8

21-12-14-foto-600x400-7

21-12-14-foto-600x400-6

21-12-14-foto-600x400-5

21-12-14-foto-600x400-4

21-12-14-foto-600x400-3

21-12-14-foto-600x400-2

21-12-14-foto-600x400-1 (2)

Натхнення: hi-news.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button