Технології

ШІ-система пілотування успішно перехопила винищувач у навчальному бою (відео)

Lockheed Martin і Університет Айови протестували ШІ в повітряних боях на Aero L-29 Delfin

Компанія Lockheed Martin у співпраці з Університетом Айови успішно протестувала штучний інтелект (ШІ) в умовах повітряного бою та в сценаріях перехоплення літака противника. ШІ самостійно керував навчально-бойовим літаком Aero L-29 Delfin, контролюючи курс, швидкість та висоту. Розробники також перевірили ШІ в умовних бойових ситуаціях проти віртуального противника. У деяких сценаріях ШІ успішно атакував, в інших — уникав атаки.

Це не перша подібна розробка. У рамках програми AlphaDogfight Trials від DARPA у США вже проводилися натурні повітряні бої між пілотами ВПС США та спеціалізованим ШІ на двомісних літаках F-16D.

Кожен політ оцінювався за вісьмома різними тестами, що включали різноманітні сценарії бою: лобові зіткнення, маневри на відстані, ракетні атаки та уникнення ракет противника. У Lockheed Martin відзначили, що ШІ показав плавний перехід від симуляцій до реальних умов, діючи цілеспрямовано і рішуче.

«Це було перше практичне випробування нового інтерфейсу польоту; приємно бачити, як окремі компоненти можна успішно інтегрувати в L-29, що відкриває нові можливості. Вся система показала себе навіть краще в реальному польоті, ніж при моделюванні», — сказав доктор Том Шнелл, професор OPL у Технологічному інституті Айови.

Раніше Lockheed Martin вже проводила випробування ШІ на парах літаків L-29 Delfin, які виконували завдання з радіоелектронної боротьби. Під час цих випробувань літаки працювали в тандемі і створювали перешкоди в симульованій місії «повітря-земля».

У найближчі місяці плануються додаткові випробування з збільшенням кількості літаків та ускладненням сценаріїв. Lockheed Martin продовжує вдосконалювати ШІ, щоб забезпечити його сумісність з різними платформами і системами.

Компанія підкреслює, що, незважаючи на успіхи ШІ, роль людини залишається критично важливою. Люди будуть приймати остаточні рішення щодо застосування зброї в системах ШІ та машинного навчання Lockheed Martin відповідно до етичних стандартів Міністерства оборони США.

Aero L-29 Delfin — військовий реактивний навчально-тренувальний літак, розроблений і вироблений чехословацькою авіабудівною компанією Aero Vodochody. Він ніколи не перебував на озброєнні США, але з 2010 року використовується американськими військовими для тестування нових систем пілотування та озброєння.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button