Технології

Mitsubishi займеться виробництвом штучного м’яса в Японії

Ізраїльський стартап Aleph Farms і Mitsubishi Corporation дійшли згоди про спільне виробництво культивованого м’яса в Японії. Aleph Farms надасть свою технологію вирощування білка в біореакторах, а Mitsubishi забезпечить технічну підтримку, надасть виробничі потужності та допоможе з поширенням.

Ідея вирощування м’яса в пробірці привертає все більше уваги паралельно з розвитком цієї технології. Привертає в ній можливість відмовитися від вирощування худоби для м’ясної промисловості, але завдання поки залишається занадто складною, пише New Atlas.

Основна проблема полягає в тому, що м’ясо – це не тільки скопище клітин м’язів. Це дуже складне поєднання тканин і органічних складових, які надають продукту певний колір, смак і текстуру, відмінну від блідої, в’ялої маси, яка росте в чашці Петрі. Інша проблема – в необхідності масштабування виробництва для зниження собівартості.

За останні роки штучне м’ясо пройшло значний шлях від гамбургерів, які коштували цілий статок, до стейків, вирощених в лабораторії Aleph Farm. Влада Сінгапуру вже дозволили продаж культивованого курячого м’яса в ресторанах. А тепер, завдяки угоді між Mitsubishi і Aleph Farms, м’ясо з пробірки з’явиться і на ринку Японії.

Мета договору – об’єднати передові технології ізраїльського стартапу з можливостями Mitsubishi Food Group, щоб створити повноцінний ланцюжок поставок від закупівель сировини до виробництва і дистрибуції. Кінцеве завдання – постачати на стіл споживачам штучне м’ясо, в процесі виготовлення якого в атмосферу не виділявся вуглекислий газ, за ??розумною ціною.

В Японії вже продають продукцію для вегетаріанців на основі соєвих бобів – котлети для рослинних бургерів, фрикадельки з соусом, фарш і скибочки «м’яса». Головна особливість продуктів Muji – вони продаються в готовому вигляді і можуть зберігатися значно довше без холодильника.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button