Технології

Розроблено матеріал, який легше води, але міцний як сталь

У Технологічному інституті Карлсруе інженер Йенс Бауер і його колеги розробили матеріал менш щільний, ніж вода, але по міцності рівняється сталі.

«Це перший експериментальний доказ того, що такі матеріали можуть існувати», – каже Бауер. При розробці вчені спробували створити надміцний матеріал, схожий на кістку, за допомогою новітньої німецької технології Nanoscribe, яка використовує 3D-друк і фотолітографію.

Розроблено матеріал, який легше води, але міцний як сталь

Процес виготовлення відбувається таким чином: на предметному склі розміщують краплю фоточутливого полімеру, потім включають лазер. Система автоматизованого проектування з найвищою точністю наводить лазерний промінь на конкретні ділянки, які повинні стати твердими. Після завершення даного процесу полімер, який не затвердів, вимивають і залишають твердий каркас із складними внутрішніми структурами. Потім на полімерну пористу «кістку» наносять надтонкий шар оксиду алюмінію завтовшки п’ятдесят нанометрів для його зміцнення.

В результаті інженери отримують матеріал, здатний витримати навантаження 280 мегапаскалей і з щільністю менше 1000 кілограм на кубічний метр.

Однак найближчим часом не варто очікувати появи речей, виготовлених з даних матеріалів. Проблема полягає в тому, що використовувані в даний час лабораторні методи дозволяють створювати предмети розмірами всього в декілька міліметрів.

Але вчені все ж сподіваються, що через 10-15 років на ринок вийдуть нові матеріали, так як вже сьогодні йде швидкий прогрес в області 3D-друку і лазерної техніки.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button