Технології

Вчені розробили штучну шкіру з «надлюдськими» можливостями

Група американських і канадських інженерів, хіміків та біологів з Конектикутського університету та Університету Торонто розробили новий вид сенсора, який наділяє штучну шкіру можливістю відчувати тиск, вібрації і навіть магнітні поля. Дана технологія допоможе відновитися постраждалим від опіків і людям з іншими пошкодженнями дерми. Про винахід детально повідомляється в журналі Advanced Materials.

Новий сенсор складається з гнучкої порожнистої силіконової трубки, обернутої мідним дротом і наповненою частинками оксиду заліза. По мірі того як наночастинки заліза рухаються усередині трубки, вони створюють електричний розряд, що передається на мідний дріт. Коли на трубку чиниться тиск, змінюється струм.

«Тип штучної шкіри, яку ми розробили, можна назвати електронною шкірою. Це новий вид електроніки, що володіє гнучкістю, властивостями розтягування, а також унікальними сенсорними можливостями, що імітують людську шкіру», — говорив Іслам Моса, постдокторант Конектикутського університету.

Крім можливості подібно людській шкірі сприймати зміни в навколишньому середовищі електронна шкіра здатна відчувати навіть флуктуації в магнітному полі і вібрації звукових хвиль. За словами співавтора роботи Абдельсалама Ахмеда з Університету Торонто, дослідники ставили перед собою завдання розробити штучну шкіру, чиї сенсорні можливості виходять за рамки людських.

«Великою мотивацією для нас при розробці цього сенсора для електронної шкіри було прагнення розширити можливості цієї технології до надлюдських здібностей. Ми показали, що електронна шкіра може служити в якості ефективного датчика небезпеки», — каже Ахмед.

Розробники вважають, що їх винахід знайде інтерес серед виробників електронних систем безпеки, розробників роботів для рятувальних операцій, а також в пристроях нового покоління для віддаленого моніторингу за станом здоров’я. Надалі творці сенсора планують розробити більш плоский прототип, здатний більш природним чином інтегруватися в штучну шкіру і не виділятися на її тлі. Крім того, вчені планують зробити електронну шкіру повністю біосумісною.

Автори проекту зазначають, що вартість виробництва одного такого сенсора зараз складає менше ніж 5 доларів. Вчені запатентували свою розробку і планують вийти з нею на ринок у найближчі пару років.

Кнопка «Наверх»
Закрыть