Земля

Шимпанзе старіють так само, як і люди

Команда дослідників з Університету Нью-Мексико і Проєкту Шимпанзе Кібале в Уганді виявила схожість між тим, як старіють шимпанзе і люди.

Попередні дослідження показали, що з віком люди зазнають зміни в гіпоталамус-гіпофіз-наднирник (HPA) – біологічна система, яка відіграє важливу роль в реакції людей на стрес. Одним з таких способів є підвищення рівня виробництва кортизолу. Кортизол – це гормон, який грає роль в регуляції обміну речовин і артеріального тиску. Попередні дослідження також показали, що надлишок кортизолу може призвести до таких проблем, як зниження ясності мислення, ослаблення імунної системи та запалення – всі симптоми старіння у людей. Але тепер, схоже, що шимпанзе піддаються аналогічному процесу.

Робота групи була частиною загальних зусиль з вивчення фізичних і поведінкових особливостей шимпанзе в природній обстановці. В рамках цих досліджень члени команди помістили поліетиленові пакети на деревах, де живуть шимпанзе в парку, для збору зразків сечі від 59 дорослих особин. Команда збирала зразки сечі у шимпанзе приблизно протягом 20 років. Аналізуючи її склад, дослідники виявили, що шимпанзе також відчувають підвищений рівень кортизолу в міру дорослішання, і, крім того, більш високі рівні гормону не стосуються репродуктивної активності чи соціального статусу. Вони стверджують, що підвищений рівень кортизолу дозволяє припустити, що шимпанзе старіють так само, як і люди.

Натхнення: v-kosmose.com


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button