Земля

Коли чекати нового всесвітнього потопу?

Танення льодів в Антарктиді може спровокувати всесвітній потоп. До такого висновку прийшли співробітники Вашингтонського університету, Університету Каліфорнії і НАСА на підставі сорокарічних спостережень. Першим розтане море Амундсена, що спричинить танення інших льодовиків Антарктиди. А вони, в свою чергу, вже через кілька
століть призведуть до того, що рівень Світового океану підніметься приблизно на 3-4 м. А отже, значна частина суші виявиться затоплена.

foto_cikavosti_12.06.2014-012_resized

Дослідники звертають увагу на те, що льодовики розтануть зовсім не через парникові гази, як вважають прихильники теорії глобального потепління, а із-за природних факторів. Насамперед, мова йде про теплі води з глибин океану. Що стосується глобального потепління, яке викликане діяльністю людей, то воно, на думку вчених, відіграє важливу, але не вирішальну роль в таненні льодовиків.

Російські вчені поки не бачать будь-яких ознак для розвитку катастрофічного сценарію в Антарктиді. Крім того,  дослідники вважають, пояс морських льодів навколо Південного Полюса останнім часом не просто стабілізувався, а ще й збільшується. Та й маса Антарктичного крижаного щита поки залишається незмінною.

Читайте також: Танення Арктики призведе до третьої світової — відео

Необхідно враховувати те, що сценарії клімату сьогодні розробляються за допомогою математичних моделей, яких існує, щонайменше, десяток. А результати повністю залежать від закладених в них умов. Але так як наука ще мало знає про те, як відбувається формування клімату, особливої довіри цих моделей не викликають.

Вчені вважають, що автори катастрофічних сценаріїв намагаються передбачити поведінку океану на два-три століття вперед. Але сучасна наука не може спрогнозувати це навіть на десятки років, так як океан є системою з величезною кількістю різноманітних факторів. І неможливо передбачити, що станеться в найближчому майбутньому.

Згідно математичним моделям, Антарктида може розтанути. Але чи це відбудеться в дійсності? Антропогенний фактор занадто малий, щоб розтопити таку масу льоду. Адже для того, щоб при нинішньому рівні викидів
парникових газів розтанула, наприклад, Гренландія, потрібно, не менше трьох-шести тисяч років.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button