Здоров'я

Шкідники на кухні: Звичайний посуд з тефлону і пластмаси небезпечний для людського здоров’я та екології

З людським харчуванням пов’язані хвороби і здоров’я, про що чудово знають навіть любителі солодощів або жирних страв, але мало хто знає про звичних кухонних шкідників, які займають свої місця на полицях. Вчені довели, що посуд з тефлону і пластмаси небезпечний для людей і екології.

Якщо зробити екскурсію по приміщенню, можна відразу побачити, які предмети використовуються для приготування і зберігання продуктів. Сковорідки з антипригарним покриттям і вищевказані аналоги є майже в кожному будинку, ось тільки варто ближче познайомитися з цими незримими вбивцями здоров’я.

Тефлон став новим науковим відкриттям, що допомагає уникнути пригорання і відштовхувати від поверхні забруднення разом з водою і жиром. Хімічна речовина успішно використовується виробниками побутових речей і деяких видів одягу, які стверджують, що воно безпечне для людей. У цьому є частка істини, так як істинним винуватцем є ПФОК. Під час нагрівання кислота відокремлюється від з’єднання і потрапляє в організм разом з їжею, що було підтверджено останніми дослідженнями вчених. ВООЗ провела аналіз статистики і з’ясувала, що цей компонент перебував у крові трьох поколінь європейських сімей, а також був помічений у балтійських добровольців.

Поки невідомо, як вона проникає сюди, але найвищу кількість шкідливого продукту розпаду можна отримати при випарах під час високої температури. Це призводить до підвищення рівня холестерину, хвороб щитовидної залози та алергії. Кислота не може розщеплюватися, так що накопичується в тілі і передається вагітним особам своїм дітям через пуповину.

Також вона знижує вироблення сперми у чоловіків, а тому варто задуматися, перш ніж використовувати такий посуд. Нові предмети не повинні дряпатися або митися в посудомийних машинах, а також готування страв проходить при помірному вогні з урахуванням розміру обраного виду. Після цього їжу важливо перекладати у  вироби зі скла, порцеляни або глини, а краще всього замінити речі чавунними варіантами або використовувати сковороду з нержавіючої сталі. Для духовки підійдуть форми з силікону або жаростійке скло.

Далі на очі потрапляє велика кількість пластмаси з плівками і мішечками. У всіх них є в складі ПВХ, де 43% становить нафтова продукція. Відходи не переробляються, а під час спалювання в повітрі знаходиться багато небезпечних токсинів. Крім цього, сюди додаються фталати, що не мають кольору і запаху. Вони надають посуді м’якість і еластичність, а також зустрічаються в засобах косметології.

Однак ці речовини руйнують роботу репродуктивної системи і змінюють ДНК сперматозоїдів, а також вражають нирки разом з печінкою і легенями. Крім анемії вони стають винуватцями онкології і безпліддя або викликають у дітей вроджені дефекти. Зараз ЄС заборонив використання двох видів токсичних сполук у предметах для грудних дітей і до трьох років.

Після такої інформації читачі можуть поставити логічне запитання: “Що робити з посудом з такого складу в своєму будинку?”.

Не варто поспішати викидати його на сміттєзвалище, тому що сюди можна класти продукти чи речі, не призначені для їжі. Але готувати страви в такому посуді заборонено, що також відноситься до харчової плівки, вживаної при обгортанні жирних продуктів. На пікніках можна обійтися звичайним картоном або не полінуватися, і захопити з собою порцелянові аналоги.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button