Здоров'я

Курців і наркоманів неможливо налякати попередженнями-страшилками

Протягом багатьох років антинаркотичні і антиникотинові кампанії спираються на соціальну рекламу, в якій показані жахи майбутнього життя курців і наркоманів. Ось чорні від куріння легені і руйнування від наркотиків мозку! Але, як з’ясувалося, ця тактика неефективна.

Більше того, може бути так, що люди, що вживають тютюн і наркотики, знають про сумні наслідки краще тих, хто утримується від цих згубних звичок. Згідно з даними, опублікованими у виданні International Journal of Public Health, курці тютюну і марихуани шукають інформацію про вплив речовин на здоров’я значно частіше порівняно з тими, хто не палить і не вживає наркотики.

Також ці люди можуть краще знати про ризики, що їх підстерігають. Це з’ясувалося в результаті опитування 11 930 молодих швейцарців. Співавтор дослідження Петра Дермота говорить, що ці знання не ведуть до того, щоб почати курити менше, навіть навпаки. На думку дослідників, це пов’язано з тим, що наслідки шкідливих звичок позначаються не відразу, або задоволення переважає ризики.

Дослідники вважають, що кампанії, спрямовані проти вживання тютюну і наркотиків, повинні не просто надавати інформацію, а й бути більш інтерактивними і стимулювати критичне мислення. Людина повинна сама відмовитися від шкідливих звичок, і ніякі страшилки не змусять його зробити це проти їх волі.

Натхнення: iscience.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button