Екологія

Шлунки молодих черепах вже заповнені пластиковим сміттям

Зараз пластикові відходи складають 80% всього морського сміття, вони заважають розвиватися водним мешканцям. Вчені з Великобританії й Австралії проаналізували вміст шлунків молодих черепах і жахнулися – до 2% маси тіла займає пластик.

У статті наукового журналу Frontiers in Marine Science дослідники з Великобританії й Австралії пишуть, що молоді черепахи Індійського і Тихого океанів часто поглинають пластик. На цій стадії життя у тварин тільки формується харчова поведінка, тому вони схильні ковтати навіть сміття. Потрапляючи всередину, пластикові відходи викликають розрив, непрохідність або перфорації шлунково-кишкового тракту.

Вчені вивчили вміст шлунка, кишківника і сечового міхура викинутих або випадково спійманих в Індійському океані у Західній Австралії й Тихому океані біля Східної Австралії молодих черепах різних видів. Найбільша кількість пластику, що проковтнули виявили у зелених черепах: одна з Тихого океану поглинула 144 фрагменти відходів, а інша з Індійського – 343.

У зелених черепах в Тихому океані до 0,9% від загальної маси тіла доводилося на пластик, а у черепах з плоскою спиною в Індійському океані – до 2%. Типи пластика також відрізнялися. Тихоокеанський складався з твердих фрагментів побутових відходів, в Індійському океані зразки складалися в основному з волокон, які зазвичай знаходяться всередині рибальських сіток і мотузок.

Наступний етап дослідження повинен відповісти на питання, наскільки сильно впливає забруднення на виживання і розвиток молодих черепах. Найгірше, підкреслюють вчені, що в шлунках майже всіх тварин знайдені різні види полімерів. Тобто визначити основне джерело забруднення і його знешкодити не вийде, потрібно вживати заходів, які допоможуть глобально зупинити потрапляння пластику у воду.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments