Наука

Дослідники вперше створили металеву воду в земних умовах

Вчені вперше створили металеву воду – рідина, яка дуже добре проводить електрику. Раніше вважалося, що цього в земних умовах зробити не можна.

Дослідники пояснили, що чиста вода погано проводить електрику. Для цього в рідині повинні міститися інші елементи – наприклад, розчинені солі, але провідність такого електроліту все одно залишиться низькою. Дослідники з Чеської академії наук поставили перед собою завдання зробити воду такої ж електропровідності, як і мідний дріт. Раніше вважалося, що зробити це в умовах Землі неможливо. Однак вчені змогли цього досягти – металева вода зберігала свої властивості протягом декількох секунд.

 

Вчені розробили новий метод, який дозволив їм не використовувати високий тиск для виготовлення металевої води. Він заснований на поведінці лужних металів у воді й рідкому аміаку. Натхненні роботою з розчинами лужних металів в рідкому аміаку, які при високих концентраціях поводяться як метал, дослідники вирішили створити смугу провідності не шляхом стиснення молекул води, а шляхом масивного розчинення електронів, вивільнених з лужного металу. Однак при цьому їм довелося подолати фундаментальну перешкоду: при попаданні в воду лужні метали негайно вибухають.

Вчені знайшли зв’язок між співвідношенням ізотопів урану у воді і її солоністю

Тому вчені працювали у вакуумній камері, де вони піддали краплю натрій-калієвого складу впливу невеликої кількості водяної пари, який почав конденсуватися на його поверхні. Електрони, вивільнені з лужного металу, розчинялися в шарі води на поверхні швидше, ніж відбувається хімічна реакція, яка веде до вибуху. Їх було досить багато, щоб подолати критичну межу для утворення смуги провідності, і таким чином створювався металевий водний розчин, який, крім електронів, містив також розчинені катіони лужних металів і хімічно утворені гідроксид і водень.

«Завдяки цьому нам вдалося створити тонкий шар водного розчину металевого кольору, який тримався кілька секунд. Цього було досить, щоб ми не тільки побачили його на власні очі, але і виміряли за допомогою спектрометрів », – зазначили вчені.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments