Екологія

Нова «Велика сміттєва пляма» з’явиться в Північному Льодовитому океані

У Північного Льодовитого океану може незабаром з’явиться власна «Велика сміттєва пляма»: міжнародна дослідницька група, куди увійшли експерти з Іспанії, Великобританії, США, Японії та Саудівської Аравії, виявили скупчення пластику між російськими островами Нова Земля і Гренландією.


Води Північного Льодовитого океану виявляються «глухим кутом», куди з берегів Європи і Північної Америки течією приносить сміття. Раніше дослідники вважали, що лише 3% всього викинутого пластику виявляється у водах Світового океану, проте насправді його кількість може досягати 40%. Сьогодні вчені припускають, що від 40000 до 100000 тонн пластику щорічно виявляється у воді.

«Зростаюча людська активність в теплій і безкриговій Арктиці стала причиною поширення мікропластика у водах Північного Льодовитого океану, і це пляма в майбутньому може стати ще більшою», — попереджають дослідники.

Новое «Большое мусорное пятно» появится в Северном Ледовитом океанеКолаж з пластику, який вчені зібрали в Північному Льодовитому океані

Забруднення океану пластиковими відходами, звичайно, стає проблемою для тварин на Крайній Півночі. А через швидке потепління Арктики, її місцевість стає все більш придатною для судноплавства, рибальства і буріння. Не за горами час, коли людина повністю освоїть регіон.

У світі вже відомо три сміттєвих плями. Найбільша з них — Тихоокеанський «сміттєворот», виявлений у 1997 році після довгих років моніторингу кількості відходів, що скидають в океан. Ще два скупчення пластику та іншого нерозкладаного сміття знаходяться в Індійському і Атлантичному океанах.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button