Екологія

Грінпіс встановив на дні Північного моря захисний бар’єр з арт-інсталяцією (фото)

Три валуни, що символізують три крапки, були скинуті з борту корабля Esperanza.

Арт-об’єкт готують до скидання на дно моря / Greenpeace

Активісти екологічної організації Грінпіс завершили будівництво кам’яної огорожі в Північному морі для запобігання донного тралення, що знищує місцеві екосистеми. З борту корабля Esperanza спустили останні валуни, опрацьовані художницею і скульптором Фіоною Беннер.

Завдяки цих огорожам 47 квадратних миль морського дна на мілині Доггер-Банк в сотні кілометрів від берегів Англії повністю захищені від траулерів — кораблів, які за допомогою мішків-тралів збирають придонних риб. Охоронний статус території ніяк не допомагав в збереженні екосистем: звіт, опублікований у виданні The Guardian, показав, що 97% охоронюваних морських територій Великобританії піддаються донному траленню, а великі траулери з 2017 року проводять вдвічі більше часу щорічно на таких ділянках морського дна.

Незважаючи на численні звернення екологів, британський уряд не вживало ніяких заходів проти траулерів, що заходили на охоронювані території Доггер-Банку. Тому Грінпіс вирішив взяти справу в свої руки. «Доггер-Банк — наріжний камінь загальної екосистеми Північного моря, і ми пишаємося тим, що в цьому місяці захистили стільки території, скільки змогли», — кажуть активісти організації.

Скидання валуна в Північне море / Greenpeace

Створення захисного бар’єра тривало кілька місяців і завершилося символічним скиданням на дно трьох гранітних валунів, опрацьованих Фіоною Беннер. За задумом художниці і екологічних активістів, разом вони становлять певні крапки. Як пояснює сама Беннер, її роботи символізують «глухий кут», в якому вся планета виявилася через кліматичні зміни, а також ситуацію, в якій «порожні слова повинні перетворитися в дію».

Фіона Беннер і одна з її «скульптур» / Greenpeace

Грінпіс поінформував органи влади і морські транспортні компанії про розміщення загородження на дні Північного моря. За словами активістів, валуни не становлять загрози для моряків біля берегів Англії. Також в Грінпіс сподіваються, що їхня акція спонукає владу Великобританії приділяти більше уваги екологічним проблемам.

Натхнення: naked-science.ru

Кнопка «Наверх»