Поради

Що робити, якщо жовтіють зав’язі огірків

Садівники-любителі часто стикаються з такою проблемою, як пожовтіння зав’язі огірків. Тільки-тільки колір набрав сил, а зав’язь пожовтіла і опала. Причин, чому жовтіє зав’язі огірків, існує досить небагато.

Что делать, если желтеют завязи огурцов

Інструкція

1. Невідповідні умови для вирощування. Полив огірків повинен здійснюватися досить часто. Це вологолюбна рослина. Недолік вологи впливає на появу жовтизни зав’язі і листя. Полив краще здійснювати в ранні години або пізно ввечері щоденно, якщо погода досить суха. Підгодовування у вигляді деревної золи і сечовини забезпечить огірки калієм і азотом. Корисні речовини містяться в коров’ячому, курячому посліді, тому прикореневу підгодівлю слід проводити при найменших ознаках нестачі.

2. Якщо жовтіють зав’язі огірків, то, швидше за все, вони залишаються незапиленими. Часто комахи не мають можливості запилити зав’язь, і вона жовтіє і опадає. Врожайність дають тільки запилені рослини. Для цього необхідно забезпечити доступ комах до завязям в замкнутому просторі (якщо це парник або теплиця), а якщо це неможливо, то проводити запилення ручним способом. Кращим рішенням буде вирощування самозаиплюючих сортів, гібридів.

3. Різкі температурні перепади цілком можуть стати причиною того, чому жовтіє зав’язь огірків, і врожайність знижується. Причина полягає в здатності огіркових коренів вбирати поживні речовини тільки при температурі вище 10°С. При низькій температурі здатність зводиться до мінімуму, і зав’язі починають втрачати поживні речовини і жовтіти. Такі перепади сприяють розвитку грибкових захворювань огіркових коренів і їх масового ураження. В цьому випадку врятувати може тільки підживлення коренів.

4. Що робити, якщо жовтіють зав’язі огірків, хоча і температура досить прийнятна, і своєчасний полив. Можливо, що причиною всього цього – палюче сонце. Розсаджувати огірки потрібно на затіненій території. Яскраве сонце здатне пропалити листок і зав’язь, особливо якщо на них при поливі потрапила вода. Тому поливати слід тільки під корінь, уникаючи попадання на зав’язі.

5. Ураження такими паразитами, як попелиця, павутинний кліщ, призводять до ураження огіркової ліани. Зав’язі не встигають давати плоди. Якщо жовтіють зав’язі огірків, то слід ретельно перевірити рослини на наявність паразитів. При виявленні такої проблеми слід провести обприскування спеціальним засобом.

6. Здатний вразити огірки і бактеріоз. Занадто висока вологість може призвести до ураження, тому при виявленні бактеріозу слід обприскати рослину бордоським розчином.

7. Велика кількість зав’язей теж може призвести до їх пожовтіння. Адже велика кількість зав’язей споживає набагато більше поживних речовин. Тому на одній ліані їх кількість не повинна перевищувати 30. Правильний і своєчасний догляд за культурою дозволить отримати високий урожай огірків.

Натхнення: www.kakprosto.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button