Фото

Сходження на гору Мак-Кінлі на Алясці

Щорічно тисячі альпіністів намагаються підкорити вершину Мак-Кінлі на Алясці, яка вважається найвищою горою Північної Америки. Зробити це вдається лише небагатьом.

(10 фото)


1. 45 хвилин потрібно, щоб дістатися до базового табору Кахілтна, який ще називають Міжнародним аеропортом Кахілтна. Саме звідси скелелази з усього світу починають сходження на вершину Мак-Кінлі або Деналі на Алясці. Висота Мак-Кінлі досягає 6168 метрів над рівнем моря.

2. Свій початок найдовший відрізок західного контрфорси на цій горі бере за льодовиком Кахілтна. Поступово петляючи серед кам’яних і крижаних хребтів, маршрут набирає висоту.


3. Найчастіше експедиція займає три дні і весь цей час альпіністи несуть і везуть з собою на санях спорядження, вагою приблизно 30 кілограмів.


4. На висоті в 4328 розташований проміжний табір, після відпочинку у якому починається наступний етап сходження, а саме – підйом до Високогірного табору.


5. Після проміжного табору кожен альпініст пристібається до тросу, щоб безпечно піднятися по крутому схилу між висотами 4270 і 4870 метрів.


6. Мак-Кінлі вважається найвищою горою Північної Америки, адже вона на 900 метрів вище гори Форакер і на 3 тисячі метрів вище всіх інших гір. Підіймаючись по схилах Мак-Кінлі створюється враження, що летиш на літаку над гірським масивом.


7. Найбільш технічно складним відрізком шляху вважається хребет на маршруті West Buttress по дорозі до високогірного табору.


8. Альпіністи намагаються якнайкраще відпочити у високогірному таборі на висоті 5242 метра, адже це остання зупинка перед сходженням на вершину.


9. Сходження може займати від 8 до 18 годин і починається рано вранці, коли спадає нічний мороз. Для цього альпіністи обов’язково чекають ясну погоду з тихим вітром.


10. Щорічно тисячі альпіністів відчувають себе на міцність, намагаючись дістатися до вершини Мак-Кінлі. Досягти своєї мети вдається лише половині з них.

Натхнення: daypic.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button