Фото

Шокуючі роботи фотографа, який жив у психіатричній лікарні

Український фотограф Степан Рудик з дозволу керівництва прожив деякий час у лікарні для душевнохворих і по-іншому поглянув на тих, хто там живе.

Степан Рудик народився 6 грудня 1982 року в Ізмаїлі (Одеська область). Закінчив Київський національний університет культури і мистецтв за спеціальністю «фотомистецтво». Знімає репортажі, портрети, жанрову фотографію. Член Спілок фотохудожників України та Росії. Володар Гран-прі міжнародних конкурсів, стипендіат Національного польського культурного центру Gaude Polonia в 2010 році.

(Всього 21 фото)

Джерело: bird.depositphotos.com

1. Особливих проблем з підопічними у мене не виникало. Я відразу подружився з пацієнтом мого віку, він майже постійно перебував поруч зі мною в якості охоронця.

2. Спочатку, правда, все шарахалися від мене, але на другий день почали звикати і до мене, і до фотоапарату.

3. У якийсь момент сам починаєш сумніватися в своїй нормальності, але у мене був фотоапарат, і він став моїм містком в звичний світ. Просто дивно, якийсь маленький шматок металу зі скельцями, а який ефект!

4. Для мене принцип документальної зйомки — невтручання в події, спостереження без режисури, хоча людина з фотоапаратом просто своєю появою вже змінює дійсність.

5.

6.

7.

8. Звичайно, було страшно залишатися на ніч в палаті з пацієнтами (я хотів максимально зануритися в тему) і ще страшніше прокидатися.

9. Пам’ятаю, коли прокинувся, перше, що побачив, — це як пацієнт мив шваброю стіни.

10.

11.

12. Я ні в якому разі не хотів принижувати гідність людини своїми знімками, і у мене не було мети показувати, в яких умовах перебувають і живуть пацієнти. «Інші» — це проект-спостереження.

13.

14.

15.

16. Коли ми бачимо одного з тих, що заховані цивілізованими країнами в клініках для душевнохворих, ми дивимося на нього зверху вниз. Ми думаємо, що з нами такого ніколи не станеться. Ми ховаємося за власним незнанням і байдужістю.

17.

18. Ця психіатрична клініка знаходиться в колишній в’язниці НКВС. За нею — єдиний в місті зі стотисячним населенням пологовий будинок; поруч лікарня, праворуч від неї — міськвиконком; зліва — в’язниця, теж єдина в місті. І в центрі цього трикутника — вона.

19.

20.

21. Я не хочу розповідати історії пацієнтів і те, з яких причин вони там знаходяться, — це їхня особиста справа. Треба не забувати, що фотограф несе відповідальність за кожен міліметр у своїй фотографії. Можу лише сказати, що на сьогоднішній день більше половини пацієнтів, яких я фотографував, вже давно немає в живих (проект був знятий в 2006 році. — Прим. ред.).

 

Кнопка «Наверх»