Екологія

Шотландія першою світі запроваджує систему опалення будинків відновлюваним воднем

Великобританія підійшла на крок ближче до досягнення нульових викидів вуглецю, оприлюднивши план впровадження на 100% «зеленого» водню для побутових потреб та опалення в 300 шотландських будинках. Таке рішення робить Шотландію першою країною з водневою системою опалення, пише Inhabitat.

Шотландська газова компанія SGN відповідатиме за облаштування будинків системами водневого опалення. SGN планує розпочати оснащення будинків у шотландському окрузі Файф. Водневим опаленням сім’ї користуватимуться протягом наступних трьох-чотирьох років.

Новий проект – це випробування, розпочате урядом Великобританії для відстеження життєздатності використання безвуглецевого водню, що утворюється внаслідок електролізу. Британський регулятор енергетики Ofgem профінансував проєкт 24 мільйонами доларів в рамках інноваційного конкурсу, спрямованого на пошук нових відновлюваних джерел енергії.

Шотландія першою світі запроваджує систему опалення будинків відновлюваним воднем

Також виділено 17 мільйонів доларів на випробування використання доступних трубопроводів природного газу для безпечного транспортування водню на великі відстані.

«Такі сектори, як тепло, важко декарбонізувати, і важливість газових мереж для поточного енергопостачання Великобританії означає, що подібні проєкти є надзвичайно важливими, якщо ми хочемо доставити енергію з низьким рівнем вуглецю надійно та безпечно для всіх споживачів», – сказав Ентоні Грін, керівник Національної мережі.

Великобританія вважає водень життєздатною енергетичною альтернативою для 85% будинків у країні, які все ще використовують газ для опалення.

Натхнення: ecotown.com.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button