Екологія

Знайдено швидкий спосіб перетворення харчових відходів в паливо

Близько третини всієї їжі в світі викидається з різних причин. При цьому відходи містять органічні речовини, які можна переробити для отримання енергії.

Найден быстрый способ превращения пищевых отходов в топливо

Один з основних методів переробки — метанове бродіння. Це поняття об’єднує кілька типів процесів, при яких відходи розкладаються за допомогою мікроорганізмів в умовах відсутності кисню. Анаеробні бактерії сприяють гідролізу складних органічних сполук. У ході декількох реакцій анаеробні бактерії і мікроорганізми-метаногени переробляють відходи в біогаз, який на 50-70% складається з метану. Потім виділений метан використовують в якості палива, повідомляє naked-science.ru

Недолік цього методу — порівняно довгий процес переробки. Учені з Корнельського університету запропонували технологію, яка зможе прискорити цей процес. За словами дослідників, послідовність переробки необхідно додати ще один етап.

Реакції пройдуть швидше, якщо попередньо перетворити відходи у рідину за допомогою гідротермального скраплення. Для цього біомасу піддають впливу високого тиску (до 20 МПа) при температурі близько 200-350 °C. При цьому маса розпадається: виділяються рідка і масляниста частини і твердий залишок. Рідку частину, багату вуглецем, пропонується використовувати для бродіння.

За словами вчених, процес гідротермального зрідження займає всього кілька хвилин і при цьому значно прискорює наступні стадії переробки.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button