Авто

У Польщі всі дорожні знаки стануть «розумними»

Зовсім скоро в Польщі будуть встановлені «розумні» дорожні знаки, які оснащені безліччю датчиків для моніторингу руху та попередження водіїв про небезпеку на дорозі попереду.

«Розумна» колонка, «розумна» лампа, «розумний» телефон … що далі? Правильно, інтелектуальна система дорожніх знаків!

Свій початок проєкт бере у 2017 році. Через три роки розробок вчені вже були готові розгорнути свою «розумну» систему INZNAK на дорогах країни на початку 2020 року, проте пандемія сильно підкосила їх плани. Зараз автори проєкту сподіваються почати роботи по установці найближчим часом.

«Розумні» дорожні знаки будуть відслідковувати обсяг руху на дорогах і попереджати водіїв в режимі реального часу про пробки або аварії попереду на дорозі, використовуючи кілька видів радарів, включаючи акустичний датчик швидкості (AVS), який контролює швидкість руху. AVS зчитує відбиті звукові хвилі й обчислює трафік на певній ділянці автомагістралі, ця інформація потім передається водію.

Розумні дорожні знаки також оснащені вбудованим радаром Доплера, він дозволяє вимірювати швидкість не тільки машин, але і газоподібних, рідких і сипучих середовищ. На сьогодні така технологія широко використовується для вимірювання швидкості автомобіля, наприклад, в поліцейських радарах. В інтелектуальній системі дорожніх знаків радар Доплера також буде відслідковувати швидкість машин, але його головна функція – попередження про опади на дорозі попереду.

Коли INZNAK буде розгорнута, знаки системи будуть «спілкуватися» з проїжджаючими машинами за допомогою технології Vehicle-to-everything (V2X). Це форма зв’язку дозволяє передавати інформацію швидко рухомих об’єктів, якщо у них включений Bluetooth.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button