Різне

Штори в інтер’єрі: як вибрати? Види матеріалів і дизайну для штор

Оформлення інтер’єру складається з безлічі деталей. Чи не головна – правильно підібрані штори. Саме від них залежить те, як буде виглядати приміщення в цілому. Гардини завжди привертають до себе увагу і задають стилістичний тон всім іншим елементам в інтер’єрі. При виборі штор важливо все: тип і фактура тканини, її світлонепроникність, вид конструкції, карниза. Тому будьте готові до того, що перш ніж у Вас вдома з’являться нові фіранки, Вам доведеться обміркувати безліч дрібниць.

03-12-14-foto-cikavosti550x381-1

Штори в інтер’єрі: традиції та новинки

Штори для декору інтер’єру почали використовувати дуже давно. Витончені драпіровки цінувалися багатьма аристократами та ін. членами вищого суспільства. До речі, хороші гардини в старі часи були доступні далеко не всім. Ситуація змінилася, але традиція прикрашати вікно залишилася. Багато хто вважає, що нічого складного у виборі штор немає. Це не зовсім вірно. Сучасному споживачеві пропонується величезний вибір матеріалів, забарвлень і варіантів пошиття. Іноді в цьому можна просто заплутатися. От і виникає питання: як вибрати штори?

Перш за все, потрібно відштовхуватися від загальної стилістики інтер’єру і призначення штор. Гардини в спальні повинні бути досить світлонепроникними із затемненням від 80 до 95 відсотків. Навпаки, штори на кухні можуть бути легкими і струмливими. Фіранки для кабінету зазвичай виконують у суворому презентабельному стилі, також використовую важкі гардини і жакардову тканину. Вибираючи http://www.shtora.su/ необхідно, щоб вони гармоніювали з загальним фоном дитячої.

Існує безліч видів штор. Так на маленьких вузьких вікнах відмінно виглядають римські штори. Їх полотнища призбирається вгору, відкриваючи вікно, і нагадують жалюзі. На цей тип штор схожі і французькі штори – вони також призбираються за рахунок прошивок вгору.

Для маленьких приміщень підходять рулонні штори. Як вже зрозуміло з назви, вони просто складаються в рулон для того, щоб пропустити достатню кількість світла.

Також для інтер’єрів в етнічному стилі можуть підійти японські штори. Вони являють собою жорстку тканину, яка чимось нагадує за конструкції ширму в полегшеному варіанті, що піднімається за допомогою спеціального механізму.

03-12-14-foto-cikavosti550x409-3

Як вибрати штори: поради

  • Для початку ми визначаємося із загальною стилістикою і типом штор. Також заздалегідь краще обміркувати тип карниза. Після цього слід зняти мірки. Для пошиття стандартних штор потрібно виміряти ширину карниза і відстань від карниза до підлоги.
  • Якщо Ви хочете зшити штори на мансардне вікно, то потрібно виміряти обидві частини карниза – горизонтальну і та, що розташована навскоси. З цими мірками можна відразу відправитися в ательє, де професійна швачка прийме Ваше замовлення. З ін. боку, в пошитті стандартних штор немає нічого складного. Їх можна спробувати зробити самостійно навіть у відсутності спеціального фабричного обладнання.
  • Штори в інтер’єрі можуть бути оброблені декількома способами. При цьому кожен тип обробки впливає на підсумковий метраж тканини.
  • Верх гардин можна обробити за допомогою люверсів. У цьому випадку, для визначення ширини кожної з фіранок, потрібно помножити довжину карниза на коефіцієнт.
  • Тюль зазвичай «садять» на шторну стрічку. Коефіцієнт для такої обробки буде близько 2-3 – чим більше, тим пишніше будуть складки тюлі. Приклад: якщо ширина карниза 2 м, то необхідну кількість тканини для пошиття тюлі – 4-6 м.
  • До підсумкового кількості тканини необхідно додати припуски на обробку. По бічних зрізах -1-5 см, запас на обробку верху залежить від того, який її тип Ви обрали. При кріпленні штор люверсами, зверху потрібно відкласти таку кількість тканини, яка в складеному вигляді закриє карниз. Зазвичай для цього відкладають 10-20 см (тобто в складеному вигляді верхній край до люверсів складе 5-10 см).
  • При кріпленні стрічкою або гачками на верхній зріз відкладають 12 см. Нижній підгин варто розраховувати від того, якої висоти гардини вам потрібні. Стандартно він становить 10 см (в готовому вигляді – 5 см).

03-12-14-foto-cikavosti550x414-2

Пам’ятайте, що для самостійного пошиття штор необхідно враховувати ширину вихідної тканини в рулоні. Зазвичай її випускають до 280 см. Портьєрні тканини роблять трохи вужчими. Тому розкрій можна робити трохи іншим – зшиваючи половинки. У цьому випадку необхідно враховувати напрям малюнка на тканині, щоб нічого не змістилося.

До речі, штори не просто прикрашають вікно, але можуть коригувати його розміри. Так можна зробити його ширшим, замовивши карниз, що виходить за вікно на 20 см з обох сторін. Цей спосіб не тільки візуально збільшать вікно, але й посприяє більшому проникненню світла – у відкритому стані фіранки будуть повністю відкривати віконний отвір.

Підкоригувати висоту також можна переваживши карниз вище в бік стелі. Без особливих зусиль домогтися цього ефекту можна при обробці верхнього зрізу люверсами або куліскою. Пам’ятайте, що штори, які доходять до підвіконня, візуально вкорочують вікно (при цьому, правило не працює для кухонних штор, які роблять трохи нижче підвіконня для зручності). І навпаки, високі віконні прорізи роблять візуально меншим за допомогою яскравих забарвлень і принтів тканини.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button