Технології

Штучні рослини здатні перетворювати парниковий газ в кисень

Професор хімії з Флориди знайшов спосіб ініціювати процес фотосинтезу в синтетичному матеріалі. Технологія не тільки виробляє чисте повітря, але і створює енергію.

Искусственные растения способны превращать парниковый газ в кислород

Урібе-Ромо і його команда студентів створили спосіб викликати хімічну реакцію в синтетичному матеріалі, який називається металорганічні каркаси (MOF), що переробляє вуглекислий газ на нешкідливі органічні матеріали.

Уявіть як це штучний процес фотосинтезу, подібний до того, як рослини перетворять для себе вуглекислий газ (CO2) і сонячне світло в їжу. Але замість виробництва продуктів харчування метод Урібе-Ромо виробляє «сонячне» паливо.

Це те, що вчені всього світу намагалися досягти протягом багатьох років, але завдання полягає в тому, щоб знайти спосіб видимого світла, яке може викликати хімічне перетворення.

Ультрафіолетові промені володіють достатньою енергією для реакції у звичайних матеріалах, таких як двоокис титану, але кількість УФ, одержуваної Землею від Сонця, складає лише близько 4% від загального світла. Видимий діапазон — від фіолетового до червоного — це більшість сонячних променів, але є кілька матеріалів, які збирають ці світлі кольори, щоб створити хімічну реакцію, яка перетворює CO2 на паливо.

Дослідники перепробували багато матеріалів, але ті, які можуть поглинати видиме світло, мають тенденцію бути рідкісними і дорогими, такі як платина, реній і іридій, які роблять хімічний процес дорогим.

Урібе-Ромо використовував титан, звичайний нетоксичний метал і додавав органічні молекули, які діють як збирачі світла, щоб перевірити, чи працюватиме така конфігурація.

Вчений хоче дізнатися, чи можуть інші хвилі видимого світла також ініціювати реакцію з коригуваннями синтетичного матеріалу. Якщо це спрацює, то процес може стати значним способом допомогти скоротити викиди парникових газів.

Ідея полягала б у тому, щоб створити станції, які вловлювали б велику кількість CO2, наприклад, поруч з електростанцією. Станція буде збирати газ, буде проходити процес і парникові гази будуть перероблятися, виробляючи енергію, яка буде повернута електростанції.

 


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments