Технології

Розсіювання світла випадковими матеріалами використовували для створення захищеного зв’язку

Дослідники використовували для шифрування даних спотворення світла при проходженні через різні матеріали.

Інженери з Університету Твенте в Нідерландах розробили метод створення надсекретного оптичного зв’язку за допомогою двох шарів випадкового матеріалу. Технологія підійде для двобічного високошвидкісного бездротового зв’язку (LiFi) і оптоволоконних мереж.

Дослідники показали, що випадкові матеріали, такі як шар фарби, аркуш паперу або скляний розсіювач — підвищують секретність комунікації, зашифровуючи повідомлення. Коли світло проходить через ці випадкові матеріали, воно розсіюється в декількох напрямках, створюючи складний візерунок (спекл-узор). Цей шаблон використовується для шифрування.

Технологія шифрування заснована на концепції фізичної неклонованої функції (PUF). Це складний об’єкт, який неможливо скопіювати за допомогою сучасних технологій. Якщо PUF використовується для шифрування, тільки за допомогою правильного ключа, який не можна клонувати, можна отримати доступ до інформації.

Ілюстрація технології шифрування за допомогою розсіювання світла. Зображення: University of Twente

У своїй роботі дослідники представили метод використання подвійного ключа на основі різних матеріалів. Вони одночасно приховують відправника і одержувача, і тільки коли світло проходить через обидва ключі, повідомлення приймається. Будь-який сторонній приймач, який намагається перехопити передане повідомлення, зіткнеться з безглуздою сумішшю випадкових шаблонів, незв’язаних з вихідним повідомленням.

Система заснована на модуляції падаючого світла за допомогою пристрою, аналогічного екранному проектору у відправника. Оскільки випадкові матеріали настільки складні, існують тисячі різних способів модуляції, що призводять до одного і того ж повідомленням при зміні випадкового малюнка. Якщо відправник постійно перемикається між різними модуляціями, зловмисник в середині перевантажений випадковими шаблонами, в той час, як на одержувача це не впливає.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button