Технології

Суперкомп’ютер за добу справляється з операціями, на які раніше пішло б 25 років

Університет Гранади (Іспанія) запустив новий суперкомп’ютер Albaicin, що володіє величезною обчислювальною потужністю в 822 терафлопс (один терафлопс еквівалентний трильйону обчислень в секунду).

Розробка нового суперкомп’ютера обійшлася в більш ніж €1,2 млн ($1,36 млн). Апарат дозволить науковому співтовариству не тільки значно скоротити час очікування досліджень, але і розширити їх область.

«Ми досягнемо таких секторів (досліджень), які раніше були для нас неможливі. І не тільки фахівці нашого університету, а й інші іспанські вчені», — заявив президент Університету Гранади Пілар Аранда.

За словами Бегоньї дель Піно Прієто, професора архітектури та комп’ютерних технологій, новий суперкомп’ютер — вже третій створений у стінах університету за останні 30 років.

“Технології сильно просунулися з часів наших перших проєктів, що значно збільшило обчислювальну потужність. Albaicin в 200 разів швидше першого суперкомп’ютера Університету Гранади, випущеного в 2007 році, і в 20 разів швидше другого, випущеного в 2013 році.

“Ядра 9520 здатні всього за 24 години скоротити надзвичайно складні наукові операції, на виконання яких пішло б 25 років», — пояснив Хесус Родрігес Пуга, Керівник комп’ютерного відділу системних досліджень і супер-вичислень в UGR, маючи на увазі обчислювальну потужність Albaicin.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button