Фото

Штучний рай посеред пустелі: проект «Біосфера 2» (США)

Наполегливість людства в прагненні пізнати і підкорити собі закони Всесвіту воістину не має меж – у світі постійно проводяться складні наукові експерименти, метою яких є вивчення взаємодії людини і природи. Іноді вони бувають вдалими, але досить часто такі вишукування обертаються грандіозним провалом і фантастичними витратами величезних грошових сум даремно. Одним з таких прикладів є не здійсненний штучний рай посеред пустелі в американському штаті Аризона – гучний науковий проект під назвою «Біосфера 2».

Штучний рай посеред пустелі: проект «Біосфера 2» (США)

02-12-14-foto-cikavosti600x450-6

Ідея створення замкнутої екосистеми, яка могла б забезпечувати всі свої потреби самостійно, прийшла в голову американському ентузіасту Джо Аллену. Заручившись фінансовою підтримкою мільярдера Еда Басса, він вирішив втілити в життя свою мрію і побудувати своєрідний едемський сад під скляним ковпаком. Передбачалося, що цей експеримент покладе початок цілому напрямку в розробці автономних екологічних систем, в яких людина змогла б вижити під час природних катаклізмів.

[ads2] Комплекс «Біосфера 2» представляв собою систему герметичних скляних куполів, всередині яких розміщувалися п’ять ландшафтних модулів: міні-пустеля, болото, справжні тропічні джунглі, савана і навіть невеликий океан з піщаним пляжем і кораловими рифами. Крім того, всередині знаходилося також близько 4 тисяч видів флори і фауни.

Читайте також: Samsung почав продавати «розумні будинки» в США і Кореї

02-12-14-foto-cikavosti600x227-5

02-12-14-foto-cikavosti600x392-3

Гучний експеримент почався в 1991 році, коли вісім наукових співробітників (4 жінки і 4 чоловіки) урочисто увійшли в Біосферу і повинні були прожити там 2 роки, не споживаючи абсолютно нічого ззовні. Єдиний ресурс, яким комплекс не міг забезпечувати себе сам – електрика; зате вода, органічні речовини і навіть кисень повинні були нескінченно циркулювати всередині запаяного простору.

02-12-14-foto-cikavosti600x450-7

02-12-14-foto-cikavosti600x400-4

На жаль, експеримент не виправдав себе – як виявилося, через грубі наукові прорахунки в «Біосфері» почав різко знижуватися рівень кисню, що призвело до загибелі тварин і рослин. Люди, на щастя, не постраждали, але перебування в комплексі до кінця покладеного терміну далося їм нелегко.

02-12-14-foto-cikavosti600x450-2

Невдалий проект був названий одним з найбільш гучних наукових провалів, а його фінансування було припинено. Сьогодні «Біосферу» всього за 25 доларів можуть відвідати всі бажаючі.

02-12-14-foto-cikavosti600x448-1

Натхнення: terra-z.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button