Фото

Райський пляж Гаваїв перетворився на смітник

Гавайські острови довго вважалися прикладом «раю на Землі», однак сьогодні пляж Каміло, розташований на Великому острові, являє собою зовсім інше видовище. Під ногами хрумтить шар пластику: зубні щітки, пластикові мітли, пляшки, деталі від телевізорів…

Дослідження, опубліковане в журналі Proceedings Національної академії наук США в 2019 році, показало, що гавайська риба починає поїдати пластикові частинки вже через кілька днів після народження.

Для Метті Мей Ларсона та інших активістів пляж Каміло став епіцентром екологічної кризи.

Гаваї знаходяться в центрі вихрових океанських течій, на схід від Великої тихоокеанської сміттєвої плями. В результаті його берегова лінія вловлює пластик зі всього світу, причому деяким відходам вже десятиліття. Нещодавно Ларсон знайшла вінтажну пляшечку для засмаги Sea and Ski яка, швидше за все, плавала ще з 1950-х років.

Найперше прибирання тут була організоване після того, як засновник групи активістів Білл Гілмартен став свідком народження цуценя рідкісного гавайського тюленя-монаха на масивних купах пластику. У 2003 році він керував групою зі збору сміття: вдалося вивезти понад 50 тонн протягом трьох днів.

Райский пляж Гавайев превратился в свалку

Регулярні прибирання запобігли появі пластикових гір висотою в кілька метрів, але щодня сміття продовжує накопичуватися, і кінця цьому не видно. Щорічно на береги виносить 15-20 тонн відходів, 96 % з яких — це пластик. На даний момент група вивезла 283 тонни пластикового сміття з Гаваїв, і значна частина була саме з пляжу Каміло.

Ларсон і її команда діляться на групи. Кожному учаснику доручено збирати певний тип пластику, який буде класифікований і зафіксований.

Райский пляж Гавайев превратился в свалку

Уздовж широкого пляжу пластик присутній завжди. Хвилі, що розбиваються об нерівні чорні лавові камені, блищать блакитними, рожевими і білими плямами мікропластика. М’який білий пісок рясніє різноманітними предметами домашнього побуту: пластикова ложка, держак мітли, підошва від взуття, половина совка. Багато предметів покриті черепашками і водоростями, придбаними за роки подорожей за океану.

Райский пляж Гавайев превратился в свалку

Чудова дика природа Гаваїв сильно постраждала. На островах продовжують знаходити горбатих китів, спіймані в пастку занедбаних рибальських мереж, черепах, що застрягли в поліетиленових пакетах. Рифова риба, яку зазвичай їдять місцеві рибалки, споживає пластикові частинки, але забруднення на цьому не закінчується. Багато з цих рифових риб поїдаються великою рибою, такий як тунець, яка поглинає весь накопичений пластик.

Райский пляж Гавайев превратился в свалку

Зусилля Гаваїв щодо стримування нестримного споживання пластмас були одними з найсміливіших в країні. У 2015 році це був перший штат США, який заборонив пластикові пакети в продуктових магазинах. Раніше в тому ж році Мауї і Великий острів заборонили контейнери з полістиролу. В Гонолулу, столиці штату, в грудні був прийнятий один із найстрогіших екологічних законів у США, що забороняє всі одноразові пластикові контейнери для харчових продуктів, включаючи соломку і посуд, а також пінополістирол.

Райский пляж Гавайев превратился в свалку

Стівен Колберт, завідувач кафедри програми морських наук в Гавайському університеті в Хіло, вважає це позитивним кроком. На його думку, державі необхідно зменшити власну залежність від цих матеріалів, а також знайти способи запобігти їх попадання в навколишнє середовище.

Райский пляж Гавайев превратился в свалку

Більшість експертів сходиться на думці, що без великих змін у тому, як корпорації виробляють (і споживачі використовують) пластмаси, такі місця, як Гаваї, як і раніше будуть розплачуватися за всю планету.

Добровольці ж продовжують боротися з наростальним «сміттєвим прибоєм».

Натхнення: earth-chronicles.ru

Кнопка «Наверх»
Закрыть